• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclisimizin takdirine saygı duyarız
06 Ocak 2015 Salı 12:52

Meclisimizin takdirine saygı duyarız

Başbakan Davutoğlu, "Soruşturma Komisyonu'nun objektif raporuna, Meclisimizin takdirine saygı duyarız. Bu süreçte de bundan sonra da kaldığımız yerden yolumuza devam ederiz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından ana başlıklar şöyle:

"Ekonomik kriz bekleyenlere cevabımız açık ve nettir; daha çok beklerler. Biz milletin duasını, halkımızın güvenini ve en önemlisi de bu toprakların bereketini temsil ediyoruz."

"Komisyon kararı ne olmuş olsaydı dahi, şu veya bu yönde, ne yönde seyretmiş olsaydı dahi geçen sene yaşadıklarımız, daha da öncesinde 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarımızın hukuka aykırı şekilde sorguya çağrılması, Gezi provokasyonları, 17 Aralık, 25 Aralık provokasyonları, 19 Ocak MİT TIR'larına operasyon, 27 Mart Dışişleri Bakanlığı'nın dinlenmesi, bütün bu süreç hiç şüpheniz olmasın ki bir darbe süreciydi, bir vesayet kurma süreciydi. Biz de bu sürecin karşısında dimdik durduk."

"Hiç şek ve şüphe olmasın ki bu darbe teşebbüsü akim kalmıştır ve bu darbe teşebbüsünü yapanlar bugün tarih önünde de, millet önünde de hem mahcuptular, hem mahkumdurlar."

"Biz bu süreç içinde hiçbir şekilde komisyona (4 eski bakanla ilgili TBMM Soruşturma Komisyonu) müdahil olmadık. Hiçbir komisyon üyesine şu veya bu yönde bir telkinde bulunmadık. Ama CHP ve diğer muhalefete baktığımızda her gün ihsası reyde bulundular."

"Kimse AK Parti'ye dönük olarak vicdan ve adalet çağrısında bulunamaz. AK Parti siyasette vicdanın, adaletin ta kendisidir. Reformun ve yolsuzluklarla mücadelenin de ta kendisidir. Neyi ne zaman yapacağımıza, hangi tedbiri ne zaman alacağımıza biz karar veririz. Hiç kimsenin küçük tilki hesaplarıyla yönümüzü, istikametimizi değiştirmeyiz."

"Soruşturma Komisyonu'nun objektif raporuna, Meclisimizin takdirine saygı duyarız. Bu süreçte de bundan sonra da kaldığımız yerden yolumuza, kesin bir kararlılıkla devam ederiz. Hem de tek bir yürek olarak devam ederiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA