• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclisde gündem mikro kredi
03 Şubat 2011 Perşembe 12:52

Meclis'de gündem mikro kredi

İl Genel Meclisi kanun gereği görüşü alınmak üzere Sayıştaya gönderilen Mikro Kredi yönetmeliğini tekrar gündemine aldı.
İl Genel Meclisi kanun gereği görüşü alınmak üzere Sayıştay’a gönderilen Mikro Kredi yönetmeliğini tekrar gündemine aldı. Son değişiklikler görüşülmek üzere Plan Bütçe ve Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonlarına havale edilen konu, Mart ayı toplantılarında son kez ele alınarak yürürlüğe girecek.
 
Şubat ayı toplantılarına hızla devam eden İl Genel Meclisi, Mikro Kredi projesi konusunda önemli bir adım daha attı. Sayıştay’da incelendikten sonra tekrar gündeme alınan tasarının Mart ayı toplantılarından sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.
 
Konya İl Genel Meclisi, Şubat ayı toplantılarının üçüncü birleşiminde Mikro Kredi konusunu değerlendirdi. Meclis, 2010 yılı Haziran ayı toplantılarında yapılan müzakerelerden sonra Kanun gereği incelenmek üzere Sayıştay’a gönderdiği Mikro Kredide sona yaklaştı. Konu ile ilgili ilk olarak makamdan gelen teklif okundu. Sayıştay tarafından bazı maddeleri üzerinde değişiklikler yapılan Mikro Kredi tasarısının, özellikle istihdamı artırmaya ve yoksulları kalkındırmaya yönelik olduğunu, bu nedenle incelenmek ve görüşleri alınmak üzere Sayıştay’a gönderildiğini hatırlatan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Projemiz, artık Meclisimizde görüşüldükten sonra hayata geçmiş olacak ve müracaatlar başlayacak. Konu ile ilgili Maliye Bakanlığı ile de görüşmeler yapıldı. Bin ile 10 bin TL arasında vereceğimiz kredi ile özellikle yoksul ev hanımlarının kalkınmasına destek olacağız” dedi.
 
Tasarının Sayıştay’dan gelen şeklindeki değişiklikler konusunda üyelere bilgi verildikten sonra Mikro Kredi’nin son hali üzerinde son bir değerlendirme yapılmak üzere İl Genel Meclisi Plan Bütçe Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu’na havale edildi. Tasarının Mart ayı toplantılarında müzakereye açılmasının ardından yürürlüğe girmesi bekleniyor.
İl Genel Meclisi diğer gündem maddelerinde ise Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu’nun Ocak ayında Akşehir, Yunak, Çeltik ve Tuzlukçu’da yaptığı çalışmalardan oluşan raporları görüştü.
 
Meclis, Şubat ayı toplantılarının dördüncü birleşimini 4 Şubat 2011 Cuma günü saat 10.00’da yapacak. Dördüncü birleşimde ihtisas komisyonlarının çalışmalarının yanı sıra Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’nın Mevlana Kalkınma Ajansına Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yaptığı “Dezavantajlı Gruplar İçin Trafik Eğitim Parkı” konusunu da görüşecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA