• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis’te turizm raporu
04 Şubat 2011 Cuma 14:18

Meclis’te turizm raporu

Konya İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının dördüncü birleşiminde Konya turizmini İl Kültür Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çıpandan dinledi.

Konya İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının dördüncü birleşiminde Konya turizmini İl Kültür Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çıpan’dan dinledi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 2010 yılı faaliyetleri ve 2011’e bakışını üyelere aktaran Çıpan, özellikle turist sayısını artırmak için yaptıkları çalışmalara değindi.

İl Genel Meclisi, Şubat ayı toplantılarının dördüncü birleşimi için Meclis Salonu’nda saat 10.00’da toplandı. Gündemi ise İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün çalışmaları oluşturdu. İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu’ndan gelen davet üzerine bilgilendirme sunumu yapan Yrd. Doç. Dr. Çıpan, Konya’nın turizm portföyü ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. Mevlana Müzesi başta olmak üzere merkez ve ilçelerdeki müze ve tarihi yapıtlardaki restore çalışmaları ile turizme kazandırılan tarihi eserleri görsel efektlerle anlatan Çıpan, Meclis üyelerinin sorularını da cevaplandırdı.

Konya turizmi için önemli bir eksiklik olan konaklama konusuna açıklık getiren Yrd. Doç. Dr. Çıpan, bunun için gerekli çalışmayı özel sektörün yaptığına işaret etti. Yine turizmde önemli oranda eksikliği hissedilen yön gösterme levhaları ile nitelikli kültür miraslarının bilgilendirme levhaları ile ilgili çalışmanın, Karayolları, Emniyet Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğünden ulaşan komisyon tarafından yakın bir zamanda başlatılacağını dile getiren Çıpan, bu konudaki eksikliğin de giderileceğini bildirdi. Çıpan ayrıca, Akşehir’de Turizm Enformasyon Bürosu açılması için gerekli kararın çıktığını ve büronun önümüzdeki günlerde faaliyete geçeceğini müjdelerken, Selçuklu sultanları ve Osmanlı döneminde Konya’da yaşayan şehzadelerin tanıtımı için de çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Birleşimde Gençlik ve Spor Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun Ocak ayı içinde yaptıkları çalışmalara yönelik raporlar okundu. Raporlar bir kere de üyelerine müzakeresine açılarak, geldiği şekliyle kabul edildi.

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının son oturumunu hafta sonunda tamamlayacak. Meclis, Şubat ayında son kez 5 Şubat 2001 Cumartesi günü saat 10.00’da toplanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA