• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis’te neşeli dakikalar
05 Ocak 2011 Çarşamba 12:21

Meclis’te neşeli dakikalar

Konya ve ilçelerinde yapılan yatırımlarda ciddi kararlar alan İl Genel Meclisi, Ocak ayının üçüncü birleşimine neşeli dakikalarla başladı...

Konya İl Genel Meclisi’nin üçüncü oturumu, neşeli anlara sahne oldu. Meclis üyelerinin 2010 yılı boyunca çekilen görüntü ve fotoğraflarından oluşan sunum, Meclis’in ağırlığına tebessüm getirdi.

Konya İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı toplantıları bu kez farklı görüntülere şahit oldu. Konya ve ilçelerinde yapılan yatırımlarda ciddi kararlar alan İl Genel Meclisi, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı’nın hazırladığı “2010 Yılının Enleri” sunumunda kahkahalara boğuldu. Üçüncü birleşimde İl Özel İdaresi daire başkanlıkları üçer aylık bilgilendirme sunumu yaptı. Kürsüye ilk olarak Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Hüseyin Eşgin geldi. Eşgin, 2010 yılında başkanlığı bünyesinde alınan kararlar, komisyon raporları, önergeler ve encümen kararları hakkında bilgi verdi. Eşgin, daha sonra, her yıl gelenek haline gelen Meclis’in enleri sunumuna geçti. En çok söz alan üye, en çok önerge veren üye, en karizmatik üye, en çok güldüren üye, en düşünceli üye, en şık giyinen üye, en medyatik üye, en çok teşekkür eden üye gibi enlerin yer aldığı sunum, üyelerin hem nostalji yaşamasına, hem de kahkahalarla neşeli dakikalar geçirmesine neden oldu. Sunum, üyelerden de tam not aldı.

Daha sonra kürsüye sırayla İmar ve Yapı İşleri Daire Başkanı Ömer Faruk Gündoğar ile Tarım ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Raşit Turan geldi. Gündoğar ve Turan, başkanlıkları bünyesinde yapılan son üç aylık çalışmaları ve 2010 yılı gerçekleşmeleri ile yatırımlarda gelinen noktayı anlattı. Sunumlardan sonra söz alan üyeler, bölgelerine yapılmakta olan ve yapılacak işlerle ilgili bilgi alırken, yeni yatırımları da gündeme getirdi.

Konya İl Genel Meclisi’nin 2011 Yılı Ocak Ayı toplantılarının dördüncü birleşimi 6 Ocak 2011 Perşembe günü saat 10.00’da yapılacak.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA