• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis yeni döneme yoğun başlıyor
31 Mart 2013 Pazar 14:14

Meclis yeni döneme yoğun başlıyor

Konya İl Genel Meclisi, 20. dönemin son çalışma dönemine seçim heyecanıyla giriyor.
Konya İl Genel Meclisi, 20. dönemin son çalışma dönemine seçim heyecanıyla giriyor. Nisan ayı toplantılarında ağırlıklı olarak üniversitelere ve sağlığa verilecek destekleri gündemine alan İl Genel Meclisi, İl Encümeni ve İhtisas Komisyonları ile komisyon üyelerini yeniden belirleyecek.
Nisan ayı toplantılarının ilk birleşimini İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi başkanlığında 01 Nisan 2013 Pazartesi günü saat 14.00’te açacak Meclis, 2013 yılı ilköğretim okulları yapım programında yer alan işlerin gerçekleşebilmesi ve projeli ilköğretim okulları ödeneklerinin ilgili tertibe aktarılıp revize edilebilmesini müzakere edecek.
ÜNİVERSİTELERE DESTEK
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'nin ihtiyacı olan ve bazı kanser türlerinin tedavisinde kullanılan TRUEBEAM cihazının alımını komisyon raporları ile tartışacak olan Meclis, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin hazırladığı “Et ve Süt Ürünleri Eğitim ve Uygulama Projesi”nin İl Özel İdaresi, üniversiteler ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile yapılmasını gündemine taşıyacak, KTO Karatay Üniversitesi tarafından Konya'nın tarihi ve kültürel değerlerinin sanatla tanıtılması ve turizme katkı sağlaması amacıyla düzenlenecek “Bilim, Kültür ve Sanat Günleri” projesi üzerinde çalışan Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun raporunu görüşecek.
Konya İl Özel İdaresi’nin toprak ve stabilize yolların ıslahı, inşası, çökme ve bozulmalara karşı dayanıklı hale getirilmesi, toprak veya stabilize yol temel çalışmalarında inşa maliyetlerinin düşürülmesini sağlayan Road Packer Plus uygulamasının masaya yatırılacağı Nisan ayı toplantılarında ayrıca Denetim Komisyonu’nun İl Özel İdaresi’ne ait 2012 yılı gelir ve giderleri ile hesap ve işlemleri hakkındaki raporu da ele alınacak.
MECLİS’E SANDIK GELİYOR
Her yıl 1 yıl süreyle görev yapacak İl Encümeni üyelerini seçmek üzere sandığa giden Meclis, son çalışma döneminin Encümen üyelerini yine seçimle belirleyecek. İl Encümeni olarak görev yapacak 5 üye, kapalı oylama ile İl Genel Meclisi üyeleri arasından seçilecek. Meclis, ihtisas komisyonlarını da yeniden belirleyerek, bu komisyonlara üye seçimi yapacak.
Konya’nın tanıtımına da önem veren Meclis, 30 Mayıs-02 Haziran 2013 tarihleri arasında "Dünya Kenti Konya" Medeniyetler Başkenti Organizasyonu’nun Ankara’da düzenlenmesi konusunu, Turizm Komisyonu’nun raporu ile karara bağlayacak. Meclis, “Analık Halinde Çalışma ve Süt İzni”ni belirleyen İş Kanunu’nun 74. maddesi hükümlerinden kamuda çalışan mevsimlik ve müteahhit firma işçilerinin faydalanıp faydalanamayacağına yönelik Araştırma ve Geliştirme Komisyonu’nun bilgilendirme sunumunu dinleyecek. Konu ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Cem Dinç’in de bir bilgilendirme sunumu yapması bekleniyor.
İl Genel Meclisi, Konya’ya Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) açılması yönünde İl Özel İdaresi’nin çalışması, İl Özel İdaresine ait 1 adet ambulansın, Büsan Organize Sanayi Bölgesi’nde kullanılmak üzere bedelsiz tahsisi, Sağlık Bakanlığı’nca Konya’ya yapılması planlanan 60 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkez binasının, İl Özel İdaresi, Selçuklu Belediye Başkanlığı ve Konya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi işbirliği ile yapılabilmesi konularını da gündemine taşıyacak.
Konya İl Genel Meclisi’nin 2013 yılı Nisan ayı toplantı gün ve birleşim saatleri şöyle:
01 Nisan 2013 Pazartesi saat:14.00
02 Nisan 2013 Salı  saat:10.00
03 Nisan 2013 Çarşamba   saat:10.00
04 Nisan 2013 Perşembe saat:10.00
05 Nisan 2013 Cuma  saat:10.00
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA