• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis teknolojiye ayak uydurdu!
08 Kasım 2009 Pazar 17:09

Meclis teknolojiye ayak uydurdu!

Konya İl Genel Meclisinde başlatılan yeni bir uygulama ile üyeler evrak çantası yerine notebook taşıyor.

Konya İl Genel Meclisinde başlatılan yeni bir uygulama ile üyeler evrak çantası yerine notebook taşıyor.

 
20. Dönem Konya İl Genel Meclisinde, her meclis üyesine bir notebook projesi kapsamında üyelere dağıtılan Notebooklar sayesinde üyeler teknolojik imkanlardan en iyi şekilde yararlanıyorlar. Projenin uygulanmasına başlanması ile birlikte bir çok işlem elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Projeyle kırtasiye ve zaman kaybının önlemesi planlanıyor.
 

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi;

“Meclis üyelerimizin teknolojik imkanlardan en iyi şekilde yararlanabilmeleri açısından her meclis üyesine bir notebook projesini başlattık. Üyelerimizi günümüz teknolojisi ile tanıştırmayı planlıyoruz. Proje sayesinde bir çok yazışma işlemi ortadan kalkacak, İl Özel İdare bütçesinden bir kuruş bile harcama yapmadan tamamen meclis üyelerimizin kendi huzur haklarından aylık kesinti yapılmak suretiyle alınan notebook bilgisayarlar sayesinde öncelikle meclis üyelerinin hazırlık çalışmaları ile yazışmalar elektronik ortamda yürütülecek. İleriki günlerde komisyon raporlarını da elektronik ortamda meclis üyelerine sunacağız. Şu an komisyon raporlarını tüm üyelerimizin takip etmeleri açısından projeksiyon cihazı ile perdeye yansıtıyoruz. Önceden komisyon raporları sadece ilgili komisyona ve siyasi partilerin grup başkan vekillerine dağıtılıyordu, şimdi ise tüm üyeler meclis gündemini ve komisyon raporlarını ekrandan izlemeyip, gerekirse rapor hakkında söz alıp konuşabileceklerdir. Ayrıca İl Özel İdaresi AR-GE Daire Başkanlığına bağlı Bilgi İşlem Müdürlüğümüzce yürütülen bir çalışma var. Tüm Meclis Üyelerimiz adına kurumsal elektronik posta adresi verilmesi gündemde, çalışmalar sona erdiğinde İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisince yürütülen tüm çalışmaları, faaliyetleri ve duyuruları bu şekilde meclis üyelerimize ulaştırmayı planlıyoruz. Diğer bir önemli hususta artık oylamaları el kaldırarak değil, elektronik ortamda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bununla ilgilide çalışmalarımız olacak” Dedi. 

 
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 6. birleşimi 09 KASIM 2009 Pazartesi günü saat 10.00 da başlayacak, 6. birleşimin gündemini bir önceki görüşmelerde ara verilen, köy yollarının asfaltlanması, bakım ve onarımlarına ilişkin Meclis Yol, Yapım, Bakım ve Onarım Komisyonu raporlarının görüşülerek karara bağlanması oluşturacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA