• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis, eğitim kararlarıyla açıldı
01 Mart 2011 Salı 17:00

Meclis, eğitim kararlarıyla açıldı

Konya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarına eğitim ağırlıklı olmak üzere tarım ve imar konularında makamdan gelen kararları görüşerek başladı..
Konya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarına eğitim ağırlıklı olmak üzere tarım ve imar konularında makamdan gelen kararları görüşerek başladı. Makamdan gelen teklifler arasında bir süre önce basına da yansıyan Hocacihan Merkez İlköğretim Okulu’nun yapım programından çıkarılması konusu da yer aldı.

Konya İl Genel Meclisi, Mart ayı toplantılarının ilk birleşimi yoklama ile başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, birleşimin açılışında yaptığı konuşmada 27 Şubat 2011 günü hayatını kaybeden Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Konuşmasında geçtiğimiz hafta Trabzon’da yapılan 31. Uluslar arası Trabzon Yarı Maratonu’nda takım halinde ikincilik elde eden İl Özel İdare Spor Kulübü Atletizm Takımını da tebrik eden Selvi, 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle de mali müşavirlik ve muhasebecilik mesleğini icra eden Meclis üyelerini tebrik etti. Kendisi de mali müşavir olan Selvi, meslektaşlarına çiçek hediye ederken, Selvi’nin çiçeğini İl Genel Meclisi Başkan Vekili Leyla Erdal takdim etti.

Selvi’den sonra kürsüye gelen İl Özel İdaresi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Gün, atletizm takımının başarısı hakkında sinevizyon gösterisi eşliğinde bilgi verirken, Meclis adına atletleri ve antrenörü kutladı.

Gündemde daha sonra makamdan gelen teklif okundu. Eğitim yatırımlarının ağırlık kazandığı tekliflerde, Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Hayırsever Topaktaş İnşaat tarafından 150 bin TL, Ova Un Fabrikası tarafından 20 bin TL, BİM Mağazalarınca 5 bin TL olmak üzere kurum hesabına yatan toplam 175 bin TL’lik bağışın kabul edilip edilmeyeceği ve birim bütçesinden bütçelendirilip bütçelendirilmeyeceği hususu Eğitim Komisyonu’na havale edildi. Ayrıca, Cihanbeyli İlçesi Karabağ Kasabası Köyiçi Mevkiinde bulunan ve Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde hayırseverler Ali Akarsel ve Bekir Sami Akarsel tarafından yaptırılacak olan okul binasının inşaatı için kurum hesabına 500 bin TL yatırıldığı belirtilen teklif de Eğitim Komisyonu’na havale edildi. Selçuklu Hocacihan Mahallesinde bulunan ve yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı için basında da yer alan 32 derslikli ilköğretim okulunun yapımının programdan çıkarılarak Selçuklu Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu’nun bulunduğu yere 32 derslikli ilköğretim okulu yapılması konusu makamdan gelen bir diğer teklif oldu. Teklif, görüşülmek üzere Eğitim Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Meram İlçesi Yaka Mahallesinde Mehmet Özcan Çalıkuşu ve Saliha Çalıkuşu’na ait dubleks bina ile dükkanların ölünceye kadar irtifa hakları baki kalmak kaydıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devri ile ilgili Meclis kararı çıkarılarak tapu devrinin yapılması için Eğitim Komisyonu’na havale edildi.

Ayrıca Ilgın İlçesi Zaferiye Köyü Şoseüstü mevkiinde bulunan Tasoco Tarım adına kayıtlı taşınmazların üzerine yapılması düşünülen tarımsal tesislerin (tarımsal amaçlı üretim ve depolama alanı) faaliyetine ilişkin hazırlanan Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı tekliflerinin görüşülmesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, İl Özel İdaresi’nin Ankara Caddesindeki binasının Konya Üniversitesi Rektörlüğü’nün geçici çalışma ofisi olarak tahsisi konusu da Plan ve Bütçe Komisyonu ile İçişleri Komisyonu’na, Çumra Kuzucu Köyünde piliç üretim tesisi ve sosyal tesisleri faaliyetlerine ait tesislerin Nazım İmar Planının ve Uygulama İmar Planının görüşülmesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
İl Genel Meclisi, Mart ayı toplantılarının ikinci birleşimi için 2 Mart 2011 Çarşamba günü saat 10.00’da toplanacak.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA