• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEBKAM dan kırk hadisle ilgili yeni kitap
18 Şubat 2010 Perşembe 13:15

MEBKAM' dan kırk hadisle ilgili yeni kitap

Kısa adı MEBKAM olan Meram Belediyesi Konevi Araştırma Merkezi, Sadreddin-i Konevinin Kırk Hadis eserinin şerhi ve tercümesiyle ilgili kitap yayımladı.
Kısa adı MEBKAM olan Meram Belediyesi Konevi Araştırma Merkezi, Sadreddin-i Konevi’nin Kırk Hadis eserinin şerhi ve tercümesiyle ilgili kitap yayımladı.
 
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz tarafından şerh edilen ve tercümesi yapılan eser, hem Türkçe hem de Arapça olarak şerh edildi.
 
Meram Belediyesi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda MEBKAM Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uysal, MEBKAM Başkanı Hasan Yaşar ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muhsin Güngör, Türkiye Yazarlar Birliği(TYB) Konya Şube Başkanlığına seçilen Bekir Şahin’i ziyaret etti.
 
Ziyarette MEBKAM ve TYB Konya Şubesi tarafından ortaklaşa yapılabilecek kültürel etkinliklerle ilgili fikir teatisinde bulunuldu.
 
MEBKAM Başkanı Hasan Yaşar, yeni yayımladıkları Sadreddin-i Konevi’nin Kırk Hadis Şerhi ve Tercümesi kitabını TYB Konya Şube Başkanı Bekir Şahin’e hediye etti. Eser hakkında bilgi veren Yaşar, “Sadreddin Konevi’nin Kırk Hadis adlı eseri Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz tarafından günümüz Türkçesine çevrilerek tahkik edildi. Hem ilim adamlarına hem de halka hitap etmesi açısından Türkçe ve Arapça olarak basıldı. TYB Konya Şubesi yönetim kurulu üyelerinin her birisine ayrı ayrı takdim ediyoruz.” dedi.
 

TYB Konya Şube Başkanı Bekir Şahin ise, “Bu toprakların zirve şahsiyetlerinden Konevi hazretlerinin kitabını üyelerimize dağıtacağız. Onlar da bu eserin ve Konevi’nin fikirlerinin tanıtılması konusunda destek olacaklardır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA