• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEBden özür durumu ataması
14 Eylül 2012 Cuma 16:12

MEB'den özür durumu ataması

MEB, öğretmenlerden alanlarında kadro olmaması sebebiyle yer değişikliği gerçekleştirilemeyenlere yönelik yer değişikliği yapacak.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden alanlarında açık norm kadro olmaması sebebiyle özür durumundan yer değişikliği gerçekleştirilemeyenlerin özür gereklerini karşılamaya yönelik alan değişikliği ve bu değişikliğe bağlı olarak yer değişikliğini yapılacağı duyuruldu.
Açıklamaya göre, 2012 yılına mahsus olmak üzere, Talim ve Terbiye Kurulu'nun 7 Temmuz 2009 tarihli ve 80 sayılı Kararı ile 12 Eylül 2012 tarihli ve 5110 sayılı mütalaası doğrultusunda sınıf öğretmenlerinden; yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da öğretmen yetiştiren iki yıllık yükseköğretim kurumu mezunu olanlar lisans tamamladıkları alana ve Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği veya Teknoloji ve Tasarım alanına alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvurabilecek.
Diğer alan öğretmenleri ise yüksek öğrenimleri başka alana veya alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler bu öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri derslerin alanına; teknoloji ve tasarım alanına alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecek. Başvurular 14-17 Eylül tarihleri arasında ''http://mebbis.meb.gov.tr'' veya ''http://ikgm.meb.gov.tr'' adreslerindeki Alan Değiştirme Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belirtilen öncelik sıralamasına göre öğretmenlerin geçebileceği alan kontrol edilerek, okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince aynı gün onaylanacak. Yarın ve pazar günü işlemlerin aksatılmaması bakımından il milli eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacak.
Alan ve yer değişikliği işlemi yapılan öğretmenlerin ayrılış/başlayış işlemleri, eğitim ve öğretimin 17 Eylül tarihinde başladığı da dikkate alınarak, 19-21 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öte yandan öğretmenlerin il iç alan değişikliği başvurularının 10-13 Eylül 2012 tarihleri arasında alınacağı ilan edilmişti. Ancak, iller arası özür durumundan yer değişikliği alanlarında açık norm kadro olmaması nedeniyle ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin taleplerinin karşılanması ve 40 bin yeni öğretmen alımı ve okulların açılması sonrasında doğabilecek yeni öğretmen ihtiyaçları gözetilerek yapılan yeni değerlendirmeler üzerine il içi alan değişikliklerinin 19-24 Eylül tarihleri arasında başvurular kabul edilip, 25 Eylül tarihinde tamamlanacak. AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA