• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEBden özel okullara program ayarı
06 Mayıs 2014 Salı 15:01

MEB'den özel okullara "program" ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) Özel eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, uygulamadıkları uluslararası programları tanıtan özel okullara kapatma uyarısı yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği genelgeyle, bazı özel okulların uluslararası programları uygulamadıkları halde uyguluyormuş gibi tanıtım yaptıklarının tespit edildiğini belirterek konunun incelenmesini istedi. Genelge sayesinde bu özel okullar hakkında yasal işlem başlatılacak.
 
Bakanlıktan onay alınmadan farklı program uygulayan ve bu durumu reklam ve ilanlarında kullanarak mevzuata aykırı davranan okullar hakkında kanuna göre yasal işlemin yapılacak.
 
Genelgede, kanunda yer alan ifadeler şöyle; 'Özel öğretim kurumları, kurum açma şartlarından herhangi birini kaybetmesi veya izinsiz değişiklik yapması, mevzuatta belirtilen sayıda personel çalıştırılmaması veya mevzuata aykırı personel çalıştırılması, reklam ve ilana ilişkin gerekli şartların yerine getirilmemesi halinde, davranışın ağırlık derecesine göre 15 günden az olmamak kaydıyla üç aya kadar geçici olarak, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nun genel ve özel amaçlarıyla temel ilkelerine uymayan, kurumunu mevzuata uygun kapatmayan, geçici olarak kapatma cezası alan ve aynı fiili tekrar işleyen kurumlar ise sürekli olarak kurum açma izni veren makam tarafından kapatılır.'
 
Üniversiteliye Kredi Kartı Veren Bankalar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA