• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEBden öğretmenlere iletişim hattı
31 Aralık 2013 Salı 13:35

MEB'den öğretmenlere iletişim hattı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlerin özlük haklarına ilişkin soruların yanıtlanması amacıyla 6 Ocak'tan itibaren faaliyete geçecek olan "444 9 446" numaralı iletişim hattını oluşturduklarını açıkladı.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başkent Öğretmenevinde düzenlenen "Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" töreninde yaptığı konuşmada, Bakanlığının öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili çok fazla soruya muhatap olduğunu dile getirerek, bu konuda basında zaman zaman çok sağlam olmayan bilgilerin yer aldığını söyledi.
 
Öğretmenlerin ve MEB çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunlarını danışabilecekleri bir iletişim hattı açıldığını belirten Avcı, hattın MEB'in İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce oluşturulduğunu ifade etti.
 
Bakan Avcı, elinde tuttuğu "İnsan Kaynakları İletişim Hattı- 444 9 446" numaralı iletişim hattı yazısını göstererek, öğretmenlerin değil, bütün milli eğitim camiasının özlük sorunlarını, insan kaynaklarıyla ilgili sorunlarını 6 Ocak'tan itibaren bu hat aracılığıyla öğrenebileceklerini kaydetti.
 
Geçen haftaki bir programında özellikle dezavantajlı grupların, şiddet gören kadınların, eski hükümlülerin, engellilerin meslek edindirilmesi ya da mesleğini değiştirmek isteyenlerin desteklenmesine ilişkin bir proje açıkladığını anımsatan Avcı, o programında projede bu gruplara yönelik oluşturulan iletişim hattını paylaştığını ancak bu konunun basında yeterince yer alamadığını söyledi. Bu nedenle bu danışma hattını tekrarlamak istediğini ifade eden Bakan Avcı, özelikle bu gruba girenlerin 444 4 632 numaralı iletişim hattını aradıklarında kendilerine en yakın eğitim merkezine yönlendirileceklerini ifade etti.
 
Avcı'nın bu konuşması sırasında, engelli bir öğrencinin, "Engelliler sizinle gurur duyuyor" şeklinde sözleri üzerine Bakan Avcı, öğrenciye teşekkür ederek, "Böylece, maksat hasıl oldu. Konuşmanın diğer bölümlerini size daha sonra anlatırım" diyerek espri yaptı.
 
Bakanlığa 10 kategoride 750 projeyle başvuru yapıldı
 
Bakan Avcı, ödül törenine ilişkin yaptığı konuşmada da ödüller için Türkiye genelinde örnek uygulamalarla ses getiren bilimsel ve teknolojik gelişmelere duyarlı, pek çok kurum ve okulun başvuru yaptığını anlattı.
 
Bakanlığa 10 kategoride 750 projeyle başvuru yapıldığını aktaran Avcı, projelerin sivil toplum kuruluşları, YÖK, TÜBİTAK, Kalkınma Bakanlığı ve MEB temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildiğini ve 24 projenin ödül almaya değer görüldüğünü söyledi. Bakan Avcı, ödül alan 24 proje dışındaki proje sahiplerinin de önemli ve özgün projeler olduğunu belirterek, proje sahiplerinin de başarı ve motivasyonlarının artarak devam etmesini diledi.
 
Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilere çağın gerektirdiği yeterliliklere ulaşmak için yoğun bir faaliyet içinde olduğuna işaret eden Avcı, bu faaliyetlerin başarılı olmasının gerekli plan ve programların yanı sıra öğretmenlerin, idarecilerin ve bakanlık çalışanların özenli gayretine bağlı olduğunu vurguladı.
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, başarılı projelerin farklı okullarda da uygulanabilmesi için çalışma yaptıklarını sözlerine ekledi. Bakan Avcı, daha sonra okulların proje sahiplerine ödüllerini takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA