• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEBden KPSS açıklaması
22 Ağustos 2010 Pazar 12:49

MEB'den KPSS açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kamu Personeli Sınavı (KPSS) konusunda ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı
 Açıklamada, aksi ispatlanıncaya kadar sınavın geçerli olduğunu bildirdi. Yazılı bir açıklama yapan bakanlık, iddialar konusunda ÖSYM'nin araştırma yaptığını belirtti. Araştırmanın ne zaman sonuçlanacağına ilişkin net bir tarih olmadığının altını çizen bakanlık, bu nedenle 18 Ağustos 2010 itibariyle alınmaya başlanan kadrolu öğretmen başvurularını 31 Ağustos'ta gerçekleştireceği atamalar ile tamamlayacağını duyurdu.

Daha önce 30 bin öğretmen alınacağının kamuoyuna açıklandığını ifade eden bakanlık, "20 Eylül 2010'da başlayacak yeni eğitim yılı içinde yeni atanacak öğretmenlerimiz, 1 Eylül 2010 tarihi itibariyle eğitim çalışmalarının aksamaması için görevlerinin başında olmak durumundadırlar. Dolayısıyla hem öğretmen ihtiyacımız hem de atama bekleyen öğretmenlerimiz göz önüne alındığında atamaları iptal etmek haksızlığa neden olacaktır. Sınavın iptaline yol açacak bir sonuç elde edilmediği sürece MEB bu sınavı hukuken geçerli saymak durumundadır. Bakanlığımız aksi ispatlanana kadar sınavın geçerliliğini kabul etmektedir. Henüz kanıtlanmamış iddialardan yola çıkarak atamaları iptal etmek hukuk devleti ilkeleriyle de bağdaşmamaktadır. Bir kez daha belirtmekte fayda var ki bazı adayların sınavlarının iptali söz konusu olsa bile bu durum, sınavın bütününü etkilemediği sürece sınav sonuçlarını geçerli kabul etmek hukuki bir zorunluluktur." görüşlerini dile getirdi.

MEB, söz konusu iddiaların kanıtlanması halinde ise bu kişilerin atamalarının derhal iptal edileceğini ve kimseyi hak kaybına uğratmadan yerlerine puan usülüne göre yeni öğretmen ataması yapılacağını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA