• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mavi Marmara unutulmasın
26 Mayıs 2012 Cumartesi 15:18

Mavi Marmara unutulmasın

Kayalıparkta toplanan Konya İnanç Özgürlükleri Platformu geleneksel hale getirdiği toplantılarından 246.ncısını yaptı.

Kayalıpark’ta toplanan Konya İnanç Özgürlükleri Platformu geleneksel hale getirdiği toplantılarından 246.ncısını yaptı. Platform Sözcüsü Özdemir, ‘‘Kanlı mavi Marmara olaylarının üzerinden 2 yıl geçti. Şehitlerin kanlan yaralıların ah-u figanları tazeliğini korumaya devam ediyor’’

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu sözcüsü Mustafa Özdemir, Günler, aylar, seneler geçiyor kanlar üzerinden büyük siyasetler üretiliyor diyerek, “ Perdenin önünde arkasında ve arkanın arkasında neler olup bitiyor. Herkes olaya kendi penceresinden, kendi zaviyesinden bakıyor. Olayların ardındaki aralanan her sır perdesi yeni perdeler gösteriyor. Kanlı mavi Marmara olaylarının üzerinden 2 yıl geçti. Şehitlerin kanlan yaralıların ah-u figanları tazeliğini korumaya devam ediyor. Ümmetin umutları direniş arzuları her türlü zaman ve mekân da her şart altında yeşermeye devam ediyor. Ümmetin yiğit evlatlarının direniş rüzgârı her türlü siyaset üstü olma vasfını koruyor. Hiçbir siyasi tezgâh ve onların dünyalık hesapları bu ulvi rüzgârın yüceliğine hiçbir suretle halel getirmeyecektir. Allah kendisi için yapılmış hiçbir ameli ve onun ecrini boşa çıkartmayacaktır.” Dedi.

Ülkemizde verilen sözler vaatler sürekli çabuk unutulmaya mahkûm olmaktadır. Diyen Özdemir, “Üç ay içerisinde İsrail özür dilemez ise bütün siyasal ilişkileri keseceklerini deklere edenler olayın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen ilişkilerini hala devam ettirmektedirler. İlişki düzeyinin düşürülmesi ilişkilerin kesilmesi anlamına gelmemektedir. İlişki düzeyinin düşürülmesi ile ortaya çıkan görünen kriz aslında hakikaten bir kriz midir? Yoksa vaatlere rağmen sürdürülen ilişkilerin kamuoyundan gizlenmesi midir? Hükümet İsrail ile olan bütün ilişkilerini kamuoyu ile paylaşmak zorundadır. Şehitlerin kanları üzerine devlet sırrı olmaz. Hükümet bütün ilişkileri kamuoyu ile paylaştığı gibi bunlardan tamamıyla vazgeçmelidir. Mavi Marmara katliamının failleri ile alakalı henüz bir tutuklama kararının çıkmaması akla pek çok soru getirmektedir. Hala Türkiye İsrail ilişkilerinin iyileştirilmesinden bahsedenler hangi değer yargılarıyla hareket etmektedirler. Uluslararası arenada İsrail'in yalnızlaşacağını bekleyen safdil Müslümanlar emperyalist özgür(!) dünyanın hakkın yanında olmayacağını ne zaman anlayacaklar. İsrail sadece bir terör örgütü değildir. Aynı zamanda da o batını ileri karakoludur. Emperyalist batı hiçbir zaman kendi karakolundan vazgeçmeyecektir” diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA