• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Matematikçiler Konyada buluştu
20 Temmuz 2011 Çarşamba 13:18

Matematikçiler Konya'da buluştu

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Matematik Bölümü ile Uygulamalı Matematik Araştırma Merkezi'nin organize ettiği "Uluslararası Jangjeon Matematik Derneği Konferansı"nın 24'üncüsü başladı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Matematik Bölümü ile Uygulamalı Matematik Araştırma Merkezi'nin organize ettiği "Uluslararası Jangjeon Matematik Derneği Konferansı"nın 24'üncüsü başladı.
Dedeman Otel'de başlayan ve 3 gün sürecek olan konferansın açılışına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ersöz, Selçuk Üniversitesi Uygulamalı Matematik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Sinan Çevik, Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Dr. Seyit Karaca, Kore Matematik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seag Hun Rim, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, yaptığı
konuşmada, "Uluslararası bir konferansın daha üniversitemiz tarafından düzenlenmesinden dolayı mutluyum. Bu tür organizasyonlar büyük emek ve çaba gerektirir. Konferansın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum" dedi. Selçuk Üniversitesi ile ilgili bilgiler de veren Prof. Dr. Bilir, Türkiye'nin en önde gelen üniversitelerinden biri olduklarını, öğrenciye huzurlu, dinamik ve mutlu bir eğitim ortamı oluşturduklarını vurguladı.
Selçuk Üniversitesi Uygulamalı Matematik Araştırma Merkezi Müdürü ve Konferansın Organizasyon Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sinan Çevik ise, konferansa çok sayıda akademisyen ve diğer meslek gruplarından katılım olduğunu belirterek, "Bu konferans süresince yeni bakış açıları ve bilim adamları arasında etkileşimin olacağı aşikar. Etkileşim matematiği olduğu kadar araştırmayı da canlandıracaktır. Ayrıca Fransa'nın Marsilya şehrinde yapılması düşünülen bu konferansın Konya'da düzenlenmesi şehrimizin ve
üniversitemizin bilimsel anlamda ne kadar önde olduğunun kanıtıdır" diye konuştu.
Kore Matematik Derneği adına konuşan Prof. Dr. Seag Hun Rim, Selçuk Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen konferansa katılmaktan mutlu olduğunu belirterek, akademik anlamda konferansın çok faydalı olacağına inandığını belirtti. Açılışın son bölümünde ise konferansın hazırlanmasında emeği geçen öğretim üyelerine teşekkür plaketi verildi.

120 SÖZLÜ SUNUM YAPILACAK
Konferansa 45'i yabancı olmak üzere 150 bilim adamı katılıyor. Kore, İskoçya, İran, İtalya, ABD, Kanada, Pakistan, İsrail, Cezayir, Hindistan, Azerbaycan, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri'nden akademisyen ve diğer meslek gruplarından akademisyenler, konferansta 120 sözlü sunum yapacak. Sunumlarda uygulamalı matematik, mühendislik ve doğa bilimleri, analiz, cebir, sayılar teorisi, geometri, topoloji ve istatistik konuları ele alınacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA