• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maliye Bakanından Kombassana üç teşekkür
14 Haziran 2012 Perşembe 09:58

Maliye Bakanı'ndan Kombassan'a üç teşekkür

Türkiye genelinde yapılan değerlendirmeyle, vergi rekortmeni kurumlar arasına girerek başarı gösteren Kombassan Holding iştiraklerinden Komyapı, Kombassan Kağıt ve Bera şirketleri adına Kombassan...
Türkiye genelinde yapılan değerlendirmeyle, vergi rekortmeni kurumlar arasına girerek başarı gösteren Kombassan Holding iştiraklerinden Komyapı, Kombassan Kağıt ve Bera şirketleri adına Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin’e Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından üç tebrik mektubu gönderildi.
Komyapı ve Kombassan Kağıt bu yıl açıklanan kurumlar vergisi sıralamasında ilk 10 şirket arasına girerek önemli bir başarıya imza atmıştı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, rekortmen Kombassan Holding şirketlerini başarısından ötürü tebrik etti. Şimşek, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin’e gönderdiği mektupla şirketlerinin daha çok ürettiği ve daha çok istihdam sağladığı için teşekkür etti.
 
 
"AZİM VE KARARLILIĞIMIZA BÜYÜK KATKI YAPMIŞ BULUNMAKTASINIZ"
Gelişmiş ülkelerle aramızdaki farkın kapanmasında ödenen vergilerin önemli yer tuttuğunu vurgulayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin’e gönderdiği mektubunda, "Devletimize ve halkımıza karşı olan ödevlerini sorumluluk bilinciyle yerine getiren şirketiniz takdire şayan olup, göstermiş olduğunuz bu yüce davranış ile ekonomik, politik, sosyal ve bilimsel alanda büyük rekabetin yaşandığı küresel arenada, ülkemizin en önlerde yer alması için gösterilen azim ve kararlılığımıza büyük katkı yapmış bulunmaktasınız. Vergi vermenin sosyal ve hukuki bir anayasal sorumluluk olmasının ötesinde aynı zamanda kutsal, insani ve ulvi olduğunu idrak ettiğiniz aşikardır” dedi.
 
“BU BAŞARI BÜYÜK ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRILMALI”
Kombassan Holding’in elde ettiği başarıların daha büyük ödüllere layık olduğunu ifade eden Bakan Şimşek, “Haklı gururunuz olan bu başarılarınızın çok daha büyük ödüllerle taçlandırılması en büyük dileğim, beklentim ve hayalimdir. Ancak naçizane en büyük ödülün başarının ‘kalbi duygularla’ ifade edilmesi olduğunu düşünenlerdenim. Bu nedenle duygu ve düşüncelerimi bu mektupla size iletmeyi zevkli bir görev olarak telakki ettim. Bu meyanda, ödüle layık bulunmanızı önemli ve çok kıymetli buluyorum. Ülkemiz ekonomisine yaptığınız katkının üstün bir başarıya dayalı olduğunun bilincindeyim. Veren elin alan elden üstün olduğunu şiar edinen ve bütün inançlar tarafından aynı şekilde kabul gören bu anlayış çerçevesindeki pozisyonunuzdan ötürü sizi kutluyorum. İnanıyorum ki, vergi rekortmenleri listesine girmeniz aynı zamanda sevap hanenizin artmasına vesile olmuştur” görüşlerine yer verdi.
Bakan Mehmet Şimşek, mektubunun sonunda Kombassan Holding’e “Başarı hikâyemizin kahramanı olan sizlere daha çok ürettiğiniz, daha çok istihdam yarattığınız için hikayenin diğer bütün kahramanları ve Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum" cümleleriyle teşekkürlerini iletti.
 
ŞAHİN: ÜLKEMİZE PEK ÇOK ALANDA KATKI SAĞLIYORUZ
Maliye Bakanı Şimşek'ten aldıkları mektubun ardından bir açıklama yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, ülkemizin son yıllarda yakaladığı istikrarın ardından tüm şirketlerinin hedeflerini büyüttüğünü söyledi. Ülke ve paydaşlarına sadece vergisel olarak değil, pek çok alanda katkı sağladıklarına değinen Şahin, “Üretimde inovasyon, kalite anlayışı, bölgesel istihdam, ülke sınırlarını aşan stratejik yatırımlar ve kurumsal yapılanma alanlarında da önemli katkılar sağlamaktayız. Grup şirketlerimize ait başarıların son yıllarda devletin en üst makamlarınca görülerek takdir edilmesi bizlere büyük mutluluk vermiş, yeni hedeflerimize ulaşma noktasında önemli bir motive aracı olmuştur. Kombassan olarak bir yandan bu takdir edilmişliğin mutluluğunu yaşarken, diğer yandan da paydaşlarımıza ait hisse senetlerinin bu yıl içinde borsada işlem görür hale getirmeyi hedeflemekteyiz“ dedi.
Kombassan Grubuna ait şirketlerin ülkenin başarılı şirket sıralamasında geçtiğimiz yıllarda da yer aldığını, bundan sonrada bu sıralamada daha önlerde yer almak için tüm çalışanlarıyla seferber olduklarını ifade eden Şahin, Maliye Bakanı Şimşek’in şahsına yazdıkları mektubu Grubu adına aldığını ve kendilerine müteşekkir olduklarını ifade etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA