• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mali tatil başlıyor
02 Temmuz 2012 Pazartesi 17:00

Mali tatil başlıyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı İsmail Turan, Mali Tatil'in 3 Temmuz Salı günü başlayacağını bildirdi.
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı İsmail Turan, Mali Tatil'in 3 Temmuz Salı günü başlayacağını bildirdi.

Mali Tatile rastlayan beyannamelerin, mali tatilin son gününü izleyen yedinci gün akşamına kadar verilebileceğini belirten Turan, "Buna göre beyannamelerin 27 Temmuz 2012 Cuma akşamına kadar verilmesi gerekiyor. Ancak dileyen mükellefler ve vergi sorumluları, beyannameleri mali tatil süresi içinde de verebilecekler. Bu şekilde verilen beyannamelere göre tahakkuk eden vergilerin de, en geç 30 Temmuz 2012 Pazartesi gününe kadar ödenmesi gerekmektedir. Yoğun iş temposu altında zorlanan meslektaşlarımızın mali tatil ile yeteri kadar olmasa da belirli seviyede dinlenme fırsatı bulacaklardır. Fakat meslektaşlarımız için verilen tatil arası kesinlikle yeterli değildir. Mali tatile denk gelen yükümlülükler mali tatilden sonra 7 gün yerine en az bir ay ileri tarihli olması gerekmektedir. Ayrıca bu dönem Yeni Türk Ticaret Kanunu, Borçlar kanunu gibi köklü değişiklikler getiren yasalarında çıkarıldığını düşünürsek meslektaşlarımız için mali tatil bu şekilde yeterli değildir" dedi. Turan, mali tatil süresince mahkeme kararı veya Cumhuriyet Savcılıkları'nın talebi üzerine ya da Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre yapılan aramalı incelemeler hariç, inceleme amacıyla defter ve belgelerin talep edilemeyeceğini, mükellefin işyerinde incelemeye başlanılamayacağını anımsattı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA