• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Makina Mühendisleri Odasından meslek duayenlerine plaket
27 Aralık 2015 Pazar 13:56

Makina Mühendisleri Odasından meslek duayenlerine plaket

Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi, meslekte 25, 40 ve 50 yılını doldurmuş mühendislere, mesleğe yaptıkları katkılardan dolayı onur plaketi verdi.

Bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy ve oda üyeleri katıldı. Programda konuşan Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy, makina mühendisliğinin, mesleğe başlanıldığı ilk günden itibaren meşakkatli ve zor bir meslek olduğunu belirterek, “Sevmeden, çabalayıp fedakarlık göstermeden, kendi özünden bir şeyler katmadan başarılı olmak imkansız. Burada bulunan mesleğine yıllarını vermiş tüm üyelerimizi bu fedakarlıklarından dolayı öncelikle tebrik ediyorum. Sevgiyle ve özenle mesleğe adanmış yıllar. Mesleğinde kahramanlaşmış, büyük duayenler, makinacı neferler. Tabi onları kutlarken onların arkalarında dimdik duran ve onlara hep destek veren ailelerini de unutmuyor, onlara da sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.
Bu tür gecelerin kendini mesleğine adamış insanları bir araya getirmek için önemli olduğunu belirten Duransoy, “Sizlerin varlığı, faaliyetlerimize göstermiş olduğunuz ilgi ve katılım, bizlere her zaman güç veriyor. Birlikte güçlü ve etkin olmak, mesleğimize itibar kazandırıp verimli bir çalışma ortamı sağlamak, gerek mesleki, gerekse toplumsal alanlarda sunduğumuz hizmetleri geliştirip iyileştirmek, üyelerimizin karşılaştığı sorunları ve sıkıntıları çözebilmek, kısacası yer aldığımız her alanda sesimizi sonuna kadar duyurmak ve haklarımızı savunmak ancak sağlam bir birliktelik ve odamıza sıkı sıkıya sahip çıkmakla mümkün. Yönetim kurulu olarak yaptığımız her işte bu beraberliğin bize verdiği azim ve şevk ile daha iyiyi yapmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda; ülkemizin ve kentimizin bilim sanayi ve teknoloji alanlarında büyümesine yardımcı olmak, üyelerimizin mesleki yönden kendilerini geliştirebilmeleri için gerekli ortamı hazırlamak, mesleğimizi icra ederken kaliteli ve yüksek standartta teknik ve hukuki alt yapıyı oluşturmak, üyemizin sosyal, mesleki ve ekonomik haklarını sonuna kadar savunmak en önde gelen görevimiz oluyor. Daraltılan hizmet alanlarımız, elimizden alınmaya çalışılan mesleki denetimlerimiz ve kısıtlanan faaliyetlerimize rağmen kararlı ve güçlü duruşumuz, hizmet kalitemizi her geçen gün arttırmamız, halka hizmet Hakka hizmettir anlayışımız ile üyelerimize ve halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Var oluş amacı, mesleğine ve üyesine hizmet etmek, meslektaşları arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak olan odamız, her zaman olduğu gibi bu senede meslek hayatında 25, 40 ve 50 yılını doldurmuş meslektaşlarımıza ve onların sevdiklerine, imkanlarının elverdiği ölçüde güzel bir gece hazırlamaya çalıştı. İstedik ki burada geçmişi şöyle bir yad edelim. O eski hoş sedaları bu günlere taşıyalım, hem tecrübelerden faydalanalım, hem de nereden nerelere gelmişiz bir görelim” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından meslekte 25, 40 ve 50 yılını doldurmuş mühendislere, mesleğe yaptıkları katkılardan dolayı onur plaketi verildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA