• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Makedonya Büyükelçisinden Büyükşehire ziyaret
09 Nisan 2012 Pazartesi 17:16

Makedonya Büyükelçisi'nden Büyükşehir'e ziyaret

Makedonyanın Türkiye Büyükelçisi Goran Taskovski ile makamında görüşen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Makendonyanın Konyadaki fahri konsolosluğu ile Konyanın Üsküp ve...
Makedonya’nın Türkiye Büyükelçisi Goran Taskovski ile makamında görüşen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Makendonya’nın Konya’daki fahri konsolosluğu ile Konya’nın Üsküp ve Kalkandelen’de meslek edindirme kurslarının bulunmasının ilişkilerin gücünü gösterdiğini söyledi. Büyükelçi Taskovski de, Konya gibi önemli bir şehrin ülkeler arası ilişkilere büyük katkısı olacağına inandığını belirtti.
Makedonya’nın Türkiye Büyükelçisi Goran Taskovski, Makedonya’nın Konya Fahri Konsolosu Ahmet Ziya Gündüz ile birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Makedonya’nın kardeş bir ülke olduğunu belirterek, bunun söylemde değil, eylemde de böyle olduğunu söyledi.
 
Makendonya’nın Konya’da fahri konsolosunun olmasının önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya’nın Üsküp ve Kalkandelen’de meslek edindirme kurslarının bulunmasının da ilişkilerin gücünü gösterdiğini söyledi. Konya ile Makedonya şehirleri arasında kardeş şehir ilişkileri kurmak istediklerini dile getiren Başkan Akyürek, dostluğun sözde kalmaması ve gerçekten oluşabilmesi için karşılıklı ticareti ve ikili ilişkileri geliştirmek gerektiğini de sözlerine ekledi.
 
Makedonya’nın Türkiye Büyükelçisi Goran Taskovski ise, iki ülkenin daha da yakınlaşmasına Konya’daki fahri konsolosluğun katkı yaptığını belirterek, Konya gibi önemli bir şehrin ülkeler arası ilişkilere büyük katkısı olacağına inandığını vurguladı. Konya’daki iş adamları ile Makedonya’da yatırım yapmaları konusunda çeşitli toplantılar yaptıklarını hatırlatan Büyükelçi, ülkeler arası ilişkilere katkı sağlayacak her türlü organizasyonu destekleyeceklerini ifade etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ziyaretin sonunda konuğuna çiniden yapılmış Mevlevi Sikkesi ve Mesnevi hediye ederken; Büyükelçi Goran Taskovski de Başkan Akyürek’e Makedonya’da Atatürk’ün şehri olarak tanınan Manastır şehrinin tanıtım kitabını takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA