• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendiden açıklama
21 Şubat 2014 Cuma 20:52

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'den açıklama

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'den açıklama

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi ile Yeni Asya Grubu'nun 17 Aralık darbe girişiminden sonragördükleri bir rüya üzerine, Gülen Camatine destek verecekleri yönündeki iddialar internette günün konusu oldu.

Belgeci Baransu uydurma rüyaya sarıldı

Taraf muhabiri Mehmet Baransu Twitter hesabından Yeni Asya grubu ile Mahmut Efendi grubunun gördükleri bir rüya üzerine Gülen grubunun yanında saf tuttuklarını iddia etti. Cemaat yanlısı internet sitelerinde büyük puntolarla manşet yapılan haber Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve Yeni Asya grubu tarafından sert bir dille yalanlandı.

'En büyük keramet istikamettir'

 

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin avukatı Cihat Gökdemir de kamuoyuna yaptığı yazılı açıklama da böyle bir rüyanın olmadığını açıkladı. Avukat Cihad Gökdemir imzasıyla yapılan açıklamada "Önce twitter, facebook gibi sosyal medya sonra da televizyon, gazete ve internet haber sitelerinde müvekkilim Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ile ilgili bir kısım gerçek dışı haber ve yorumlarla bir kısım kişi ve kuruluşların kamuoyunu yanıltma çabası içerisinde olduğunu gördük. Hayatı boyunca 'en büyük keramet istikamettir' şiarınca yaşayan müvekkilim Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi hakkındaki bir takım asılsız yorum ve haberler başta Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve sevenleri üzüntüye sevketmiştir." denilerek bu tür haber ve yorumlara itibar edilmemesi istendi.

"Rüya ile amel etmeyiz"

 

Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz yaptığı açıklamada, ""Yeni Asya rüya ile amel etmez. Aksi yöndeki iddia ve söylentilerin hiçbirine itibar edilmesin" dedi.

Önder Aytaç da uydurmuştu

 

Öte yandan Mehmet Baransu'ya benzer bir açıklamada geçtiğimiz günlerde yine Taraf yazarı Önder Ayaç tarafından gündeme getirilmişti. Aytaç, uydurulduğu her halinden belli olan diyaloglarla Mahmet Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin Başbakan Erdoğan ile telefonda konuştuğunu iddia ederek aşağıdaki mesnetsiz iddialarını sıralamıştı:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA