• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahkeme iddianameyi kabul etti
09 Eylül 2011 Cuma 17:50

Mahkeme iddianameyi kabul etti

Oda TV iddianamesi kabul edildiOda TV iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Mahkeme duruşmanın görüleceğini tarihi ve sanıkların tutukluluk durumuna ilişkin yapılan itirazları Pazartesi günü...
Oda TV iddianamesi kabul edildiOda TV iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Mahkeme duruşmanın görüleceğini tarihi ve sanıkların tutukluluk durumuna ilişkin yapılan itirazları Pazartesi günü karara bağlayacağı öğrenildi.
Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından hazırlanan iddianamede şüpheliler hakkında istenen cezalar ise şöyle:

"Tutuklu sanık Yazar Yalçın Küçük: Ergenekon silahlı terör örgütü yönetici olmak, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, yasaklanan bilgileri temin etmek, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, örgüt yöneticisi sıfatıyla özel hayatın gizliliğini ihlal etmek. 21 yıldan 41,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık gazeteci Soner Yalçın: Ergenekon silahlı terör örgütü amaçları doğrultusunda medya imkanlarını kullanarak kara propaganda ve toplumu yanlış bilgilendirme faaliyetleri icra ettiği, bu amaçla diğer örgüt üyesi şüphelileri talimatlarıyla yönlendirdiği, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, yasaklanan bilgileri temin etmek, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, Özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetme. 14 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık gazeteci Barış Pehlivan: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, Özel hayatın gizliliğini ihlal. 10 yıldan 23 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık gazeteci Barış Terkoğlu: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik. 8,5 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık gazeteci Ahmet Şık: Ergenekon silahlı terör örgütüne yardım etmek. 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık eski emniyet müdürü Hanefi Avcı: Ergenekon terör örgütüne yardım etmek. 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık gazeteci Nedim Şener: Ergenekon silahlı terör örgütüne yardım etmek. 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu: Ergenekon silahlı terör örgütüne yardım etmekle örgüt üyesi kapsamında olduğu, niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri temin ettiği, yasaklanan bilgileri temin ettiği. 11,5 yıldan 26 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık gazeteci Doğan Yurdakul: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs. 9 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuksuz sanık İklim Ayfer Kaleli: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, yargılamayı etkilemeye teşebbüs, Özel hayatın gizliliği ihlal. 8 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuksuz sanık Ahmet Mümtaz İdil: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, yargılamayı etkilemeye teşebbüs. 8 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık Müyesser Uğur: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak. 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık Coşkun Musluk: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, yargılamayı etkilemeye teşebbüs. 8 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tutuklu sanık Muhammet Sait Çakır: Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmak, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik. 9 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası isteniyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA