• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maddeye değil; hayata bağlan
16 Kasım 2015 Pazartesi 12:05

Maddeye değil; hayata bağlan

Selçuklu Sanayici İşadamları Serbest Meslek Mensupları Derneği (SELSİAD) Hanım Kolları ve Sağlıklı Hayatlar Derneği birlikte bir program gerçekleştirdiler.

SELSİAD Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen, “Zararlı Maddelerle Savaş” başlıklı programa katılım ve ilgi oldukça fazlaydı. Ak Parti Konya Milletvekili Dr.Hüsnüye Erdoğan; Konya Valisi Muammer Erol’un eşleri, Nazmiye Erol; SELSİAD Genel Başkanı İ.Hakkı Kolat’ın eşleri, Betül Kolat; Başbakan Başdanışmanı Kerim Özkul’un eşleri Emine Özkul; Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu’nun eşleri, Zehra Babaoğlu; KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü’nün eşleri Raziye Kütükçü de katıldılar. Katılımcılar; konunun toplumsal açıdan çok önemli olduğunu vurgulayarak, gittikçe yaygınlaşan madde bağımlılığı sorununun çözülmesi açısından böylesi programlarda ve projelerde her zaman destek olacaklarını belirttiler.
 

zararli-maddelerle-savas-2.jpg

Maddeye değil; hayata bağlan

Sunuculuğunu Tuba Arkan’ın yaptığı program; SELSİAD Hanım Kolları Komisyonu Başkanı Melâhat Ürkmez’in ve SELSİAD Hanım Kolları Başkanı Keziban Bayık’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Program akışı Sağlıklı Hayatlar Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr.Recai Gürbüz’ün dernek ve amacı hakkında verdiği bilgilerden sonra AMATEM Başkanı Psikiyatrist Dr.Başak Demirel, “Biz madde bağımlılığı tedavisinde destek veriyoruz. Ancak dışardaki sorunlu çevresi onları tekrar girdabın içine çekiyor” diyerek, anne, baba ve çevrenin de bilinçlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Uzman Sosyolog Aile Danışmanı Saliha Yaner’in ”Maddeye değil; hayata bağlan” başlıklı sunumdan sonra Sağlıklı Hayatlar Derneği Başkanı Dr.Fatma Gürbüz’ün konuşmasıyla sona erdi. 
 

zararli-maddelerle-savas-1.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA