• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lojistik Köy için önemli adımlar atıldı
12 Nisan 2011 Salı 14:07

Lojistik Köy için önemli adımlar atıldı

Konya Şoförler Odası Başkanı Kemal Can MÜSİAD Konya Lojistik Komitesini ziyaret etti.

MÜSİAD Konya Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette; MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Komite Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy ile bir araya gelen Şoförler Odası Başkanı Kemal Can, Lojistik Köy’ün öneminden bahsederek, kurulan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesine başarılar diledi.

Kemal Can konuşmasında şunlara değindi: “MÜSİAD tarafından uzun süredir Lojistik Köy çalışması yapıldığını biliyoruz. Bu gayretlerinizden dolayı sizlere Şoförler Odası adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yeni kurulan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi bizleri heyecanlandırmış, şehrimize Lojistik Köy’ün kazandırılması için büyük bir umut olmuştur. Adını duyduğumda etkilendiğim bu komiteye, Şoförler Odası olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bu işin MÜSİAD’da start alması sevindirici bir durum. Ancak sadece MÜSİAD olarak değil, Konya’daki tüm kuruluşların destek vererek, böylesi bir projede ellerini taşın altına koymaları gerekmektedir. Bizim de Şoförler Odası Başkanlığı görevine geldiğimizden bu yana Lojistik Köy konusunda çeşitli çalışmalarımız oldu. Hazırladığımız Lojistik Köy dosyasını da siz Komite yetkililerine vermek isterim” diyerek hazırlanan dosyayı Komite Başkanı Dr. Lütfi Şimşek’e verdi.

Yapılan ziyaretten ziyadesi ile memnun olduklarını belirten MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ise, uzun zamandır Lojistik Köy çalışmalarını Konya Gelişim Grubu altında yürüttüklerini ancak bundan sonra ayrı bir başlık altında bu komitede yürüteceklerini ifade etti. Başkan Şimşek; “Bu güne kadar ki tüm çalışmalarımızda eşitlik ilkesi ile Konya’nın menfaatlerini göz önünde bulundurduk. Bundan sonra da aynı düşüncelerle hareket etmeye devam edeceğiz. Amacımız; Konya’nın gelişmişliğine katkı sağlayıp, gelişme hızına ivme kazandırmaktır. Lojistik Köy’ler dünyaya açılmanın kapılarından birisidir. Bizim de amacımız Konya’yı dünyaya açmak ve var olan tüm kapıları kullanmaktır” dedi.

Ziyarette, kurulan komiteye ve Lojistik Köy’e ilişkin görüşlerini dile getiren MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy: “Lojistik Köy’ün önemini bilen işadamlarımızla bir komite kurmanın mutluluğu içerisindeyiz. Temennimiz şehrimize, şehrimizin ileri gelenlerine Lojistik Köy bilincini aşılamak ve bu noktada yapılması gerekenleri ortak bir masada tartışmaktır. Yakın zamanda yapmayı planladığımız Lojistik Köy’e ilişkin Türkiye İstişare Toplantısında da bu ve benzeri hususlara değinerek, bir çeşit arama konferansı düzenlemeyi düşünmekteyiz. Temennimiz, bu konferansta Türkiye’nin ileri gelen Lojistik firmaları ile bu konuda ehil insanları bir araya getirerek beyin fırtınası yapmaktır. Çok faydalı geçeceğine inandığımız bu arama konferansı neticesinde Konya Lojistik Köy’ü için daha somut bilgiler elde edilmiş olacak ve daha hızlı adımlar atılacaktır. Temennimiz Konya’nın, Konyalının istediği ve hak ettiği Lojistik Köy’e kavuşmasıdır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • NEÜ Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi Yapım ve Bağışlama Protokolü Yapıldı
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA