• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lojistik Komitesi Kaleliyi ziyaret etti
03 Mayıs 2011 Salı 13:59

Lojistik Komitesi Kaleli'yi ziyaret etti

MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi kurum ziyaretleri kapsamında Konya Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Konya’ya Lojistik Merkez kurulması için kurulan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi’nden Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli’ye ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Komite Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy ve Komite Üyesi Erdem Koçoğlu hazır bulundu.

Ziyarette Konya’ya kurulması planlanan Lojistik Merkez hakkında bilgiler veren Komite Başkanı Dr. Lütfi Şimşek; “Gelişen ve hızlanan dünya ticaretine ayak uydurarak rekabet etmenin yolu ancak teknolojik çalışmalarla, yeni pazarlarla ve hızlı hareket etme ile olur. Konya olarak bizler en iyi ürünü üretebiliyor, en kaliteli malları fabrikalarımızdan çıkarabiliyor olabiliriz. Ancak bunları dünya pazarlarına en hızlı şekillerde sunamıyor isek ürettiğimiz ürünün de, kalitesinin de hiçbir değeri ve kıymeti, kalmıyor demektir. Üstünde uğraş verdiğimiz ve Konya’ya bir an evvel kurulmasını arzu ettiğimiz Konya Lojistik Merkezi’nin şehrimize çok büyük artıları olacaktır. Lojistik Merkezin Konya’ya kurulması ile bir defa hızınız artacak, zaman probleminiz ortadan kalkacak ve ürünleriniz en güvenilir şekillerle yerine teslim edilecektir. Konya’nın bunu hak ettiğine inanıyor ve bunun olması için çaba sarf ediyoruz. Tabi bu yola borsamızla, odalarımızla, çeşitli kurumlarımızla beraber çıkmanın daha fayda sağlayacağı kanaatindeyiz. Bu noktada sizlerden de destek bekliyoruz” dedi.

MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy’da kurulması planlanan Lojistik Merkez’in yeni bir yaşam merkezi olacağını ifade ederek şunları kaydetti. “Yeni bir cazibe ve yaşam merkezi olacak Lojistik Merkez alanında; Konteyner depolama alanları, elleçleme tesisleri, tren yolları, gümrüklü ve gümrüksüz antrepolar, gümrük idaresi, banka ve PTT Şubelerinden tutunda, tır parkı, kamyon garajı, petrol istasyonlarına kadar birçok zorunlu sosyal gereksinim alanı yer alacak. Tamir bakım servislerinin de konuşlandırılacağı bu alanda katı atık işleme merkezleri de bulunacak. Tamamen teknolojik imkanlarla donatılacak bu Lojistik Köy’de farklı özelliklerde depolar bulunacak. Buğdayı saklayacağınız yer ile makineyi bekleteceğiniz yer tamamen birbirinden farklı olacak ki sizin alacağınız verim daha da artsın” dedi. Lojistik Merkez’in dünyadaki uygulamalarına bakıldığı zaman asla tek kanal halinde olmadığını da belirten Paksoy Konya Lojistik Merkezi’ninde de birden çok kanaldan oluşacağını söyledi.

Komiteyi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan KTB Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, Konya’nın uzun zamandır Lojistik Merkez’i hak ettiğini belirtti. Kaleli: “Konya için bu proje uzun zamandır üstünde durulan bir projedir. Buna ilişkin özel bir komitenin kurulmuş olması da hem sevindirici hem de umut verici bir adımdır. Konya’yı 2023’e hazırlayacağımız adımlardan biri de bu Lojistik Merkez olmalıdır. Biz bu ve benzeri adımlarla 2023 için hedeflenen Konya ihracat rakamlarını yakalayabiliriz. Bu rakamları yakalamanın yolu da bu projeleri hayata geçirmektir. Bu nedenle çok ciddi adımlar atmalı ve 2023 için kendimizi sıkı hazırlamalıyız. Lojistik Merkez’in önemini en iyi bilenler belki de bizim odaya bağlı bulunan değerli tüccar ve sanayicilerimizdir. Çünkü topraktan çektiğiniz ve işlediğiniz ürünler en çabuk ve güvenli hali ile pazara ulaşmalıdır. İşte bunun için de Lojistik Merkez’e kesinlikle ihtiyaç vardır. Biz de oda olarak elimizden gelen desteğin fazlasını sizlere vermeye her zaman için hazırız” dedi.

Görüşmelerin sonunda Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli’ye Komite tarafından hazırlanan ön hazırlık dosyası verildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA