• Konya9 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Liste Konusunda Son Yazı

15 Nisan 2011 17:22

Bildiğiniz gibi artık partilerin listeleri belli ve tabi bu beraberinde tartışmaları da başlatmış durumda evet Konya liste tartışıyor. Tartışıyor derken aslında genel anlamda hepimizi hayal kırıklığına uğratan Ak Partinin listesi tartışılıyor.

Peki, neden tartışılıyor? Nedir bizim kabullenemediğimiz konu ve bizce sorun nerededir? Bunları yazmaya, ifade etmeye çalışacağım.

Öncelikle geçtiğimizin Salı günü haberkonya.com’da yayınlanan “Bu Liste Bizim Listemiz Değil” başlıklı yazımıza beklediğimizin üzerinde siz okuyucularımız teveccüh gösterdi. Bizimle nerede ise her ortamda bu konu konuşuldu ve kimi dostlarımız bizi eleştirdi çoğunluğu ise yazımızdan dolayı bizi tebrik etti.

Hepsi var olsun, sağ olsun, neticede bizler bir şeyleri tartışmaya ve kendi açımızdan doğru olanı ifade etmeye çalışıyoruz.

Benim üzerinde durmak istediğim birkaç konu var tabi, özellikle yazımıza gelen eleştirilerden Yunus Emre isimli okurumuzun eleştirisi doğrusu bizi incitti. Adayları tanımamamızı bir eksiklik olarak ifade etmiş ve hatta bizim adayların geçmişlerini öğrenebileceğimiz ve bunu yapacak kadar bile kabiliyetimizin olmadığına dair bir vurgu yapmış, hatta kalemimizin şerefini koruyamadığımızı ifade etmiş. Öncelikle ifade edeyim, ben bütün okurlarımızdan gelen eleştirileri çok önemserim, çünkü onların eleştirileri olmazsa biliyorum susuz kalmış ağaca döneriz, kururuz. Bunu belirteyim ama şunu da ifade etmeliyim ki bu eleştiri bizi incitti. Çünkü Allah biliyor ki biz hiçbir yazımızı bir hesap doğrultusunda yazmayız ve inanınız ben listeyi gördüğüm anda bütün adayların kim olduğunu araştırdım ve hepsi hakkında bildi sahibiyim. Ama bu bizim bu adaylarla tanışmamız anlamına gelmez ki.

Biz adayları tanırız, tanımak kolay özgeçmişlerini okursun, onları tanıyanları bulursun ve sorarsın kim olduklarını öğrenirsin ama adaylar ile bunu yapınca tanışmış olmazsın ki. Bakın ben tekrar ifade edeyim mesele bizim onları tanımamız değil adayların Konya’yı, Konyalıyı tanımamasıdır. Ankara’da avukatlık yapan bir aday, bilmem Avrupa’nın hangi ülkesinin bilmem hangi kentinde büyümüş bir aday sizce Konya’yı Konyalıyı nasıl temsil edecek. Bununla birlikte Kerim Özkul hangi başarısından dolayı ikinci sırada yer almaktadır, Ayşe Türkmenoğlu Sami Güçlü’den daha başarılı bir aday mıdır? Hüseyin Üzülmez gibi Konya’da çok fazla tartışma konusu olmuş bir aday nasıl olurda bu listede yer alabilir? Listedeki hangi isim Konya’yı, Konya İl Teşkilatını temsil ediyor ben bilemiyorum, anlayan varsa izah etsin anlayalım.

Bakın dostlar bu dava basit bir dava değil, bu yürüyüş, bu halk, bu millet basit bir siyaset manevrası ile izah edilecek basitlikte bir yürüyüşü temsil etmiyor. Bizler yıllarca bu ülkede dışlanma, aşağılanma sıkıntı çekme pahasına bir yolda yürüdük. Sistemin yanlışları ile mücadele ettik.

Böyle bir listenin Konya ile ne ilgisi var anlayamıyorum. Neden Ahmet Sorgun Bey’e bu kadar sıkıntı verdi genel merkez? Neden Latif Selvi gibi Konya’nın her kesiminden takdir toplayan bir insanı harcamakta hiç beis görmedi? Neden Türkiye’nin tarım politikasında devrim yapabilecek Recep Konuk’u aday olarak gösteremedi? Genel Merkez şöyle düşünüyor, böyle düşünüyor, peki kardeşim Konya nasıl düşünüyor neden hiç umursamadılar?

Neticede Yunus Emre kardeşim ve tabi senin gibi düşünen dostlarımız, biz adayların kim olduğunu biliriz, biliyoruz da ama onlar bizim kim olduğumuzu bilmiyorlar ve mesele bu.

 Elbette Cem Zorlu Bey çok iyi bir akademisyendir ve başarılı da olmasını isteriz ama Ankara’da avukatlık yapan bir insanın Konya’yı nasıl temsil edeceğini düşünüyorsunuz? Konya’nın hangi sorunlarını bilebilirler. Aralarında bir tek Mustafa Kabakçı kalmaktadır, bizimle diyalog kurabilecek. Fakat Mustafa Beyde geçen dönemde Ankara’da hiçbir ciddi varoluş gösterememiştir. Hiçbir etkinliği yönetememiş, Konya’ya hiçbir hizmet kazandıramamış, Türkiye siyasetinde hiçbir esamesi okunmamıştır.

Liste hakkında bir daha yazmayacağım, ama çok fazla yorumun gelmesi neticesinde bu yazımı da yazıyorum, benim tavrımı ilan ettim ve ediyorum.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da trafik kazası: 1 ölü
  • Konya'da satılan konut sayısı
  • NEÜ’de 5. Geleneksel Spor Şenlikleri ödül töreni yapıldı
  • "Gerekçeler ortadan kalktığında Türkiye derhal OHAL'den çıkmalı"
  • Almanya’dan FETÖ’ye ilk isyan!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA