• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Latif Selvi aday adaylığını açıkladı
14 Mart 2011 Pazartesi 10:11

Latif Selvi aday adaylığını açıkladı

Sivil Toplum temsilcisi Latif Selvi aday adayı oldu
Konya Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Birlik Başkanı Latif Selvi Bera Otel'de düzenlediği basın toplantısıyla Ak Parti'den konya Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı
 
Latif Selvi'nin Basın Toplantısında yaptığı açıklama şöyle;
 

Her zaman hakkın ve halkın yanında

 

          Yaklaşık on yıllık Ak Parti iktidarında ülkemiz, önemli mesafeler kat etmiştir. Kanaatimizce, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimler, ülkemiz için bir dönüm noktası olacak, Ak Parti halkımızın desteğiyle, bu seçimlerden de gücünü arttırarak çıkacaktır.

          Yeni dönemde önceden olduğu gibi ülkemizin köklü sorunlarına köklü çözümler, yine Ak Parti iktidarında üretilecektir. Yargıda, yasamada ve bürokraside yeniden yapılanma ve demokratik standartlara uygun düzenlemeler, bu dönemde de hız kesmeden devam edecektir.

          Yapılacak seçimin sonucunda ortaya çıkacak olan TBMM yapısı, büyük önem arz edecektir. Zira referandum sürecinin bir sonucu olarak bu dönemde sivil ve katılımcı bir anayasanın yapılması beklentisi, yeni meclisin sorumluluğunu arttıracaktır.

          Halkın içinden, halkın sorunları ile yakından ilgilenen, halk ile her daim beraber, onların duyarlılığına, hissiyatına ortak olmuş, ümidi olmuş siyasetçiler,  yeni dönemde ülkemizin geleceğini aydınlatacak ve Ak Parti’nin gücüne güç katacaktır.

          Bu nedenle, yeni dönemde milletin vekilliği gibi önemli bir sorumluluğa talip oluyorum.

          Bugüne kadar gerek meslek hayatımda, gerekse sivil toplumda yaptığım çalışmalarla elde ettiğim birikim ve tecrübeyi siyaset yolu ile ülkemizin hizmetine sunmak istiyorum.

          Konya’da doğdum, Konya’da yaşıyorum.

          Hayatımın her anında, halkımızla ve sivil toplumla birlikte oldum.

          Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında her türlü hak mücadelesinde bulunmaya çalıştım, haksızlığa uğrayanların yanında yer aldım.

          Duyarlı bir birey olarak, küçük yaşlardan itibaren sivil hareketlerde sorumluluk üstlendim. Milli Türk Talebe Birliğin‘de bir katılımcı olarak başlayan sivil toplum çalışmalarım, aktif olarak kesintisiz devam etmiştir. Milli Gençlik Vakfı, Öğretmenler Vakfı, Eğitim Bir Sen, Memur Sen ve Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu başkanlıkları yaptım.

        

         Kıymetli Basın Mensupları;

          Türkiye genelinde örneklik oluşturan, kurumsal olarak sürdürdüğümüz Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, 84 vakıf, dernek ve sendikalardan oluşan bir yapıdır. Başkanlığını yürüttüğüm, bu platform aracılığı ile gerek gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar, gerekse “Ufuk Turu Toplantıları” ile, bilgi ve düşünce eksenli çalışmaları gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmalarla ülke gündemine etki ettik.

          Sivil toplum faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz Ufuk Turu Toplantıları ile Konya’nın, Konyalının vizyonunu ülkemize, dünyaya tanıttık.

          Bu çalışmalarımız, yurt içinde ve yurt dışında akademisyenler tarafından tezlere konu edildi.

         

          Pakistan’dan Filistin’e dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların paylaşılmasında ve giderilmesinde, sivil toplum kuruluşları olarak aktif sorumluluk üstlendik.

          Konya’ya gelen mültecilerin sorunlarını çözmek için, Konya Valiliği’yle yürüttüğümüz çalışma devlet millet kaynaşmasına örneklik oluşturduğu gibi, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği tarafından örnek proje olarak gösterildi.

          Bulunduğumuz her ortamda alışılagelmişlikden öteye, fark üretmeyi başardık. İnşaallah siyasette de, farklı bir hizmet anlayışı ve temsili ortaya koyacağımıza inanıyorum.

          Konyalıyız ve yıllardır Konya’nın sorunlarına Konyalı ile birlikte çözümler üretiyoruz. Bu çalışmalarda, toplumun her kesimi ile birlikte hareket ediyoruz.

          Bugüne kadar Latif SELVİ olarak Konya’nın memuru, işçisi, sivil toplum çalışanı, akademi camiası, bürokrasisi, medyası ve üniversitesi kısaca toplumun tüm kesimleriyle sağlıklı ve sorunsuz iletişim kurduk. Bu bağlantılarımız ve birlikteliğimiz, siyasette de daha güçlü bir şekilde devam edecektir.

          Süreç ne şekilde gelişirse gelişsin, biz Konya’ya ve Konyalıya hizmete devam edeceğiz.

          Siyaset bu hizmetimizi kolaylaştıran,  çözümü hızlandıran bir yol olacaktır.

          Konyalının, halkımızın, sivil toplum gönüllülerimizin desteği, isteği ve inisiyatifi ile aday adayı oldum.

          Sermayemiz, halkımızın desteği, duası ile birlikte bilgi ve tecrübemizdir.

 

           Daha demokratik, daha özgür, insan haklarının ihlal edilmediği, sivil toplumun söz sahibi olduğu bir ülke için, Ak Parti’den milletvekili aday adayıyım.

           Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da “Her Zaman Hakkın ve Halkın Yanında” olmaya devam edeceğimi belirtir, saygılar sunarım.

YORUMLAR
hayırlı olsun
ahmet toron
uydurma laflara gerek yok milletın vekıllıgıne layık bırısı allah cc yardımcısı olsun
85.110.86.50
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA