• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuveyt Türk 275 şubeye ulaşıyor
16 Ekim 2009 Cuma 14:00

Kuveyt Türk 275 şubeye ulaşıyor

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, kuruluşunun 20. yılını kutlayan bankanın,
Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, kuruluşunun 20. yılını kutlayan bankanın, Türkiye genelinde 2014 yılında 275 şubeye ulaşmayı hedeflediğini bildirdi.
     Uyan, Kuveyt Türk'ün yenilenen Konya şubesinin açılışına katılmak için geldiği Konya'da, Kuveyt Türk'ün sermayesinin yüzde 62'sinin Kuveyt Finans Kurumu'na, yüzde 9'unun Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumuna, yüzde 9'unun İslam Kalkınma Bankasına, Yüzde 18'inin Vakıflar Genel Müdürlüğüne ve yüzde 2'sinin de diğer ortaklara ait olduğunu söyledi.
     20 yıldır Türkiye'de sanayicinin, ihracatçının, iş adamının ve kaynak oluşturanın hizmetinde olduklarını ifade eden Uyan, Türkiye genelinde şu anda 120 şubelerinin bulunduğunu kaydetti.
     Uyan, yıl sonu şube hedeflerinin 130 olduğunu belirterek, bankacılığın hizmet noktalarının yaygınlaşmasıyla daha etkin bir şekilde yapılabilen bir faaliyet türü olduğunu bildirdi.
    
     -DÜŞÜK FAİZ DÖNEMİNE GİRİLDİ-
    
     Türkiye'de düşük faiz dönemine girildiğini vurgulayan Uyan, ''Ülkemizde yıllardır bu konuda hazırlık ve çalışma yapılması konuşuluyordu. Gerçek anlamda bankacılığın yapılacağı bir döneme giriyoruz. Hizmet kalitesini geliştiren müşterileriyle iyi ilişkiler kuran kurumlar başarılı olacaktır'' dedi.
     Uyan, Kuveyt Türk olarak ekonomik krize rağmen önemli hamleler yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Kuveyt Türk, güçlü sermaye yapısı, profesyonel yönetimi ve reel sektöre öncelik veren yatırım anlayışıyla hareket etmektedir. Şubeleşme politikasına hız vererek pazar payını düzenli olarak artırmak amacındayız. Her yıl şube sayımızı düzenli artırarak, 2014 yılında 275 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Yine önümüzdeki 10 yıl içinde en çok tercih edilen ilk 10 banka arasında yer almayı planlıyoruz. Tabi süreçte hedeflerimize yönelik önemli çalışmalar yapacağız.''
     Her şube açıldığında yeni istihdamların oluşacağını dile getiren Uyan, bir şubede ortalama 10-15 personelin istihdam ediliğini, sadece bu yıl 200 kişiye iş imkanı sağladıklarını kaydetti.
     Sadece Türkiye'de değil yurt dışında da şubeler açtıklarını belirten Uyan, şöyle devam etti:
     ''Bahreyn'de yıllar önce bir şube açmıştık. Çok güzel de faaliyet gösteriyor. Son olarak Almanya'da bir hizmet noktası oluşturuyoruz. Almanya'da bir finansal hizmet şubesi izni aldık, bu çok önemli. Alman yetkilileri, faizsiz bankacılık yapma anlamında bütün mevzuatı inceledi ve bu izni bize verdi. Biz aynı zamanda bir yol açmış oluyoruz. Orada bulunan hem Türk vatandaşları hem de Müslüman kesime yönelik bir hizmet noktamız oluşuyor. Dışarıda yapılanmamız devam ediyor.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA