• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kütükcüden Yerel Seçim Sonuçları Ve Büyüme Değerlendirmesi
31 Mart 2014 Pazartesi 14:26

Kütükcü'den Yerel Seçim Sonuçları Ve Büyüme Değerlendirmesi

Kso Baskanı Kütükcü Yerel Seçim Sonuçları Ve Büyüme Değerlendirmesi
KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, 30 Mart yerel seçim sonuçlarının tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. Gerilimli bir seçim sürecinin ardından demokrasinin yeniden tecelli ettiğini belirten Başkan Kütükcü, ülkenin artık seçim gündeminden uzaklaşarak, ekonomiyi konuşması gerektiğinin altını çizdi.
Kütükcü, yaptığı açıklamada ayrıca TÜİK tarafından açıklanan 2013 yılı büyüme rakamlarını da değerlendirerek, Türkiye’nin 2013 yılında küresel risklere rağmen yüzde 3,6 olan Orta Vadeli Program hedefinin üzerinde, yüzde 4 büyümesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi. Türkiye’nin büyümesine katkı veren herkese teşekkür eden Kütükcü, Türkiye’nin geleceğinin istikrardan ve üretimden beslenen güçlü bir ekonomide olduğunu söyleyerek, “Türkiye, milletin iradesinin tecelli ettiği bir seçimi daha geride bırakmıştır. Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca seçimlerden hemen sonra, TÜİK tarafından Türkiye’nin 2013 yılında yüzde 4 büyüdüğünün açıklanması, bizlere ekonominin istikrardan beslendiği gerçeğini yeniden hatırlatmıştır. Çünkü Türkiye’nin Gayri Safi Yurt içi Hasılası 17 çeyrektir kesintisiz olarak büyümektedir. İş dünyası olarak, bu büyüme rakamlarının daha sağlam temeller üzerinde yükselmesi için, ülkenin içinde bulunduğu siyasi gerilimden bir an önce kurtulmasını, ekonominin yeniden gündemin başına çekilmesini, reformlara hızla devam edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
KTO Başkanı Kütükcü konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Reformlar devam etmeli, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı’na dahil olunmalı” diyen Başkan Kütükcü, Türkiye’nin daha güçlü ve rekabetçi bir ekonomi için kendi içindeki reformlara devam ederken, aynı zamanda ABD’nin AB’yi de dahil edeceği Transatlanik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı oluşumuna mutlaka dahil olması gerektiğini vurguladı. Başkan Kütükcü, “Dünya ekonomisinin yüzde 85’ini oluşturan bu oluşumun içinde mutlaka yer almamız gerekiyor. Bu oluşumun içinde yer almak, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması için son derece önemli” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Konya'da "10 numara yağ" operasyonu
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA