• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kusur varsa örtbas edilmeyecek
29 Aralık 2011 Perşembe 17:25

Kusur varsa örtbas edilmeyecek

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Irak sınırında meydana gelen olayla ilgili, ''Türkiye bir hukuk devletidir.
AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Irak sınırında meydana gelen olayla ilgili, ''Türkiye bir hukuk devletidir. Yapılan bir hata varsa, hukuk devleti mantığı içinde bu tespit edilecektir. Bunun gereği neyse bu yapılacaktır. Bu insanların ilk gelen bilgilere göre terörist olmadıkları kaçakçılık yaptıkları tespit edilmiştir'' dedi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaçakcılık yapan köylülerin F-16'larca bombalanarak öldürülmesinin ardından hükümet kanadından ilk açıklama AK Parti MKYK toplantısı sonrasında Hüseyin Çelik tarafından yapıldı.

"Bu insanların kimliği ve orda bulunmmaları nedenleribne geniş araştırmalardan sonra ulaşacağız. Türkiye bir hukuk devletidir yapılan bir hata bir yanlış varsa hukuk devleti mantığı içersinde bu tepit edilecektir ve gereği neyse yapılacaktır bu insanların iklk gelen bilgelere göre terörist olmadıkları kaçakçılık yaptıkları biliniyor.

Ailelerinin başı sağolsun, ki çoğu aynı aileye mensuptur. Çoğu korucu çocuğudur ve bir gazimizin yakınıdır.

Bir hata, bir kusur varsa asla örtbas edilmiyecektir. Hukuk devleti mantığı içinde herşey yapılacaktır.

Bu olayı 33 Kurşun'a benzetenler ideolojik yanlılık vardır. Anca bu olay operasyonel hatadır.

Başbakanımızın talimatıyla adli tıpın tüm imkanları Şırnak'a taşınacak ve gerekli incelemeler yapılacaktır.

Bu vatandaşların ne taşıdığını valimize sorduk, net bilgiler yok ancak sigara taşındığı yönünde bilgiler var elimizde.

Terörle mücadele sürecek ancak hata ve yanlışlıkarın açığa çıkarılması boynumuzun borcudur.

 

İdari soruşturma açıldı. Gereken yapılacak. Kendimizi hakim yerine koyamayız.

Genelkurmay açıklamasıyla benim açıklamam arasında bir tezat yok. Genelkurmay terörist zannıyla yapılan bir açıklama yapmıştır. Hantepe baskınını hatırlayın, bu terörist mühimmat katırlarla taşındı da neden önlem alınmadı denmişti. Onlar daha çok terör örgütünün kullandığı güzergahta bu operasyonun yaptıklarını söylüyorlar. Ama açıklama sonrasında bu insanların kimlikleri belli oldu.

Bu insanların detaylı kimlikleri, neden orada bulundukları detaylı araştırma sonrasında ortaya çıkacaktır. Maalesef bu kazanın olması terörle müdele etmiyeceğiz anlamına gelmez. Bu fitne bitinceye kadar mücadele devam edecektir.

TSK teröristlere karşı şahin, vatandaşlara karşı güvercin olmalı. Kaçakcılık yapan insanlara karşı yapılacak hukuksal yaptırımlar kanunlarımızda yazılıdır.

Bir tarafta mağaradan canlı olarak teröristi teslim alan asker kaçakcılık yapan insanların ölmesini istemezler. İlk bilgilerimize göre zaten asla kasıt olamaz. Bu zaaf mıdır, yanlışlık mıdır araştırmadan sonra ortaya çıkacak.

Sabah ilk saatlerden itibaren Başbakanımız gerek Genelkurmay'dan gerek İçişleri Bakanı'nından; herkesten bilgiler almıştır.
 
.....
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA