• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurumsal kapasite gelişiyor
01 Mart 2011 Salı 13:41

Kurumsal kapasite gelişiyor

Selçuklu Belediyesi, kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları devam ediyor.
Selçuklu Belediyesi, kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları devam ediyor. Kamu Kurumlarında ilk defa yapılan bu çalışma ile Selçuklu Belediyesi önemli bir noktaya taşınacak. Çalışmalar kapsamında Mahalle Muhtarları ile anket çalışması gerçekleştirildi. Toplantıya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mahalle Muhtarları, Kurumsal Kapasite Çalışmalarını yürüten Doç. Dr. Önder Kutlu ve Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer katıldı.
 
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vatandaşlarla sürekli irtibat halinde olan hizmetlerle ilgili yakından bilgi sahibi olan Mahalle Muhtarları ile böyle bir çalışma yapıldığını söyledi. Başkan Altay, “Hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmemiz ve eksiklerimizi gidermemiz için bu çalışmalara önem veriyoruz. Kurumsal Kapasite geliştirme süreci ile Selçuklu Belediyesi’nin mevcut kapasite verilerinin tespiti ve her birimde sorgulama, eleştirme, kendini geliştirme kültürü konusunda bilinçlendirme amaçlanıyor. Hizmetlerimizle ilgili iyi veya kötü her türlü düşüncenizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.” dedi.
 
Selçuklu Belediyesi’nde kurumsal kapasitenin geliştirilmesi çalışmasını yürüten Doç. Dr. Önder Kutlu’da, çalışma sürecini anlattı ve “Selçuklu Belediyesi yönetimi, kurumsal kapasitesini geliştirme kararlılığıyla belediyeyi önemli bir noktaya getirmeyi hedeflemiştir. Bu bağlamda dış paydaşlarımızdan muhtarlara düşen görev ve sorumlulukları biliyoruz. Kurumsal Kapasite çalışmalarında muhtarların belediye hizmetlerine yön vermedeki önemini büyüktür. Kurumsal Kapasite, kurumun kanunlarla verilen görevleri ifa ederken yeterli teknik ve insan kaynaklarına sahip olup olmadığını ve sunduğu hizmetleri başarılı bir seviyede yerine getirip getirmediğini inceleme, gerekli düzeltici adımları atma çalışmasıdır. ” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA