• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurtulmuş, yeni binasında çalışmaya başladı
05 Ekim 2010 Salı 11:30

Kurtulmuş, yeni binasında çalışmaya başladı

SP'den ayrılan Kurtulmuş, yeni oluşum çalışmaları için Ankara Yıldız'da bir bina kiraladı.
Kurtulmuş'un yeni karargahı yabancı değil. Binayı daha önce deDYP'den ayrılan Cindoruk, DSP ile ipleri koparan Pişkinsüt, ANAP'tankopup yeni parti kuran Yaşar Okuyan ve Baykal'a karşı genel başkan adayı olan Haluk Koç da kiralamıştı.

Saadeti Partisi'nden kopan Numan Kurtulmuş, yeni oluşumçalışmalarına başladı. Kurtulmuş, yeni karargahı olarak Ankara Yıldız'da Swissotel'in yanıbaşındaki 3 katlı bir binayı seçti, Kurtulmuş'unKişinev Caddesi'ndeki yeni karargahı hiç de yabancı değil.

Aynı bina, daha önce yeni oluşumlar için yola çıkan birçok siyasetçi tarafından da kiralanmıştı. Saadet Partisi'nden ayrıldıktan sonraailesiyle birlikte kısa bir tatile çıkan ve önceki gün Ankara'ya dönenNuman Kurtulmuş, ayağının tozuyla yeni oluşum harekete geçti. Ankara'nın Yıldız semtinde Swissotel'in yanı başındaki 3 katlı binayı kiraladı.Kurtulmuş, binanın tadilatı tamamlandıktan sonra kolları sıvayacak.

10 NUMARA AMA...

Teras katı hariç 3 kattanoluşan Kurtulmuş'un karargahı siyaset dünyasına hiç de yabancı değil.Çünkü, Kişinev Caddesi 10 numaralı binayı daha önce, merkez sağdayeniden yapılanma çabalarının sürdüğü bir dönemde Hüsamettin Cindorukkullandı.

Onun ardından DSP'den ayrılıp yeni parti kuran Sema Pişkinsüt veANAP'tan ayrılarak yeni parti çalışmalarını girişen Yaşar Okuyankarargah olarak seçmişlerdi. Aynı binayı son olarak, Baykal dönemindeyönetimle ters düşerek 2008 yılında yapılan kongrede Deniz Baykal'akarşı genel başkan adayı olan ancak seçimi kaybeden Haluk Koçkiralamıştı.

10 numaralı bina şimdi Numan Kurtulmuş'un yeni adresi. Kurtulmuş,parti kurmadan önce sendikalardan iş dünyasına, akademisyenlerden kanaat önderlerine kadar birçok alanda kişiyle bir araya gelecek. Yakınçevresine 'Partiyi masa başında kuramayız. Halk kuracak' diyenKurtulmuş'un, 'Hülle parti kurup AKP'ye katılacaklar' şeklindekiiddialara da tepki gösterdiği belirtildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA