• Konya11 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürtler, PKK ve Yapılması Gerekenler

21 Haziran 2010 00:04

Geçtiğimiz Cumartesi gece saat 2 sularında meydana gelen terör olaylarında biliyorsunuz 10 askerimizi şehit verdik, sonra hainlerin mayınıyla, 2 Elazığ’da da 1 asker şehit oldu ve bir günde tam 13 yiğidimiz hainlerin adice saldırılarıyla şehit düşmüş oldu. Bu gençlerimizi şahit eden adi odakların Kürt vatandaşlarımızla ilintilendirilmesi ve bu adi eylemlerini Kürt vatandaşlarımızın haklarını aradıkları için yaptıklarına dair açıklamalar bizim kanımıza dokunmaktadır.

Bu çok saçma bir yaklaşımdır. Bakın TRT artık Kürtçe yayın yapıyor yani öyle ise teröristler artık eylemlerini azaltmalı, Kürtçe hiç olmadığı kadar bu ülkede özgürce konuşulabiliyor, bazı yerleşim birimlerinin isimleri bile değiştirildi, Kürt vatandaşlarımız artık çocuklarına Kürtçe isim verebiliyorlar, Kürtçe müzik serbest ve Kürtçe yayın yapan radyo ve televizyon kurulabiliyor. .. Bir üniversitemiz Kürtçenin araştırıldığı bir birim açtı. Bunlar güzel gelişmelerdir ve bunlar Kürt vatandaşlarımızın daha güzel bir hayat yaşaması için atılmış adımlardır. Eğer bu adi şerefsiz PKK Kürt vatandaşlarımız için mücadele ediyor olsaydı bu gelişmelerden sonra eylemlerini azaltması ve hatta bitirmesi gerekirdi. Bu adilerin Kürt vatandaşlarımızla falan bir alakalı yok, bunların Kürt vatandaşlarımız için mücadele ettiğine dair açıklamalarda bence iyi niyetli olmayan ve hatta yine ucu dışarıda olan art niyetli girişimlerin saçmalamasıdır.

PKK direk olarak taşeron bir örgüttür ve bu ülkenin geleceğini karartmak isteyen İsrail, ABD ve daha birçok gizli odağın elinin uzantısı şerefsizler güruhudur.

Kürtler bu ülkeye ihanet etmezler, etmediler. Birçok yazımda ifade ettim ben askerliğimi Hakkari Çukurca’da yaptım, orada bizimle birlikte Kürt silah arkadaşlarımızda PKK ile mücadele ediyordu. Haftalarca dağlarda aç susuz PKK şerefsizlerinin inlerini arıyorlardı. Kimse Kürtlere bu adiliklerin suçunu yüklemeye kalmasın. Düşmanı iyi görelim, düşmanı iyi göremezsek daha fazla oyuna gelmiş oluruz.

Biz Kürtlere düşman olsaydık mesela Konya'da Kürtler yaşayabilir miydi? Bazı şeylerin telaffuzu bile çok korkutucudur evet telaffuz bile etmek istemem ama etnik sorun olsaydı Konya'da, İstanbul'da, Mersin’de ve onlarca başka şehirde Kürt katliamları olması gerekmez miydi?

Kürtler bir kere şunu bilmeli, bazı saçma sapan baskı zulüm gibi devletin yapmadığı fakat hainlerin oyunlarıyla yaptığına inandırıldıkları saçmalıkları unutsunlar. Elbette devletimiz bazı yanlış politikalar uygulamıştır ama bunun tek muhatabı Kürtler değildir. Bakın bu ülkede İmam Hatip Lisesi mezunuysanız askeri okullara giremiyorsunuz, askerliğinizi yapıyorsunuz ama komutan olamıyorsunuz. Başörtüsüyle okullarda okuyamıyorsunuz, ilkokul çağındaki çocuğunuzu Kuran Kursuna gönderip din dersi aldırtamıyorsunuz. Şimdi ne yapalım dağa mı çıkalım. elbette hayır, hep birlikte siyasi mücadelelerimizi verip bu ülkenin daha özgür ve daha yaşanabilir bir noktaya gelmesi için mücadele edeceğiz. CHP'lisiyle, Ergenekoncusuyla, jakoben laikiyle, toplumun değerlerinden uzak hakimiyle, savcısıyla, komutanıyla siyasi yollarla mücadele edip, haklılığımıza onları ikna etmek ve yanlışlardan vazgeçilmesi için mücadele edeceğiz. Yılmadan bıkmadan. Ama teröre tevessül edemeyiz, kimsenin de etmesine müsaade edemeyiz. Kimse bu ülkenin askerine, polisine silah çekemez, kimse bu aziz vatana ihanet edemez. Hainliklerle de kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Çünkü bu vatan bizim, yanlışıyla, doğrusuyla bizim. Bu bayrak bizim. Bizim atalarımız bu vatan için kan verdi, can verdi.

Bu vatan bizim, Kürt Türk, Laz Çerkez, Ermeni, Rum, Arap, Acem fark etmez Al Bayrağı Bayrak gören, bu torakları vatan gören, Türkiye Cumhuriyetinin her ferdi bizim kardeşimizdir ve kimse kimseyi dışlayamaz. PKK'nın siyasi kanadı ve ne yazık ki mecliste de grubu bulunan hain odakların Kürt vatandaşlarımızın sözcüsü olamayacağı muhakkaktır. Ama buna Kürt vatandaşlarımızın da inanması gerekir.

Burada şunu da ifade edeyim; PKK terör örgütü güçten anlamaktadır, kimse barış nutukları atmasın, hükümette atmasın. Adam gibi mücadele edilsin, Kandil dağıtılsın, Kuzey Irak’a ciddi bir operasyon düzenlensin. Hem hava hem de karadan ciddi bir abluka oluşturulsun ve bu itler inlerinde gebertilsin. Kimse bizi kandırmasın, bu şerefsizler barıştan falan anlamazlar. Artı bu şerefsizlerin hain uzantıları, boş testiyi dolu testiye vurarak dolu testiyi kıracak şerefsizlerde hemen tutuklansın ve bu ülkede şerefsizce konuşup durmaları engellensin. Bu insanların hiçbir eylemine müsaade edilmesin.

Şu ABD’den istihbarat alma işi de ne oluyor, ABD bize niye istihbarat versin, biz kendi istihbaratımızı kendimiz sağlayamıyor muyuz? Yapmayın bu ülkeyi küçük düşürmeyin. Adam gibi gerekirse uydular gönderin ve istihbarat gibi en mahrem konularımızı falan puştun eline vermeyin. Biz güçlü bir ülkeyiz, Türkiye Cumhuriyeti en gelişmiş uyduları yapıp uzaya gönderebilecek güce muktedirdir. Bu vatana, bu millete haksızlık etmeyin. İstihbaratımızı falan kendimiz sağlarız. 

Hükümet bilmelidir şehit olan her gencimizin sorumlusu hükümettir ve bu hükümet buna acil çözüm bulmak zorundadır. Kimse kimseyi kandırmasın eğer adam gibi ülkeyi yönetecekseniz bu böyle, ya adam gibi iktidar olun ya da millete deyin ki “biz böyle yapmak istiyoruz ama şunlar bizi engelliyor” ve biz de o zaman iktidar kim muktedir kim anlayalım. Biz adam gibi terörü kökünden kazıyacak adımlar bekliyoruz ve boş nutuklara inanınız karnımız tok.

Bu millet gururu kırılmış soy atlarına benzemekten bıktı, lütfen artık gerekeni yapın.   

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Türkiye Huzur-6 uygulamasına Konya'da 500 polis katıldı
  • "Konya'dan geldik defineciyiz" dediler, sonra da dolandırdılar
  • İHH 105 ülkede Ramazan’ı yaşatacak
  • Pema Koleji Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlandı
  • 15 Temmuz kahramanlarını resmetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA