• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürtler BDPnin oyununu bozacak
24 Ağustos 2010 Salı 13:13

Kürtler BDP'nin oyununu bozacak

Kürt vatandaşlar kirli planlara geçit vermeyecek
Referanduma sayılı günler kala anayasa değişikliği paketi hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakırlı işadamı Mehmet Ali Altındağ, kendini bilen herkesi ‘evet’ oyu kullanmaya davet etti. Vakit’e konuşan Altındağ, “ ‘Evet’ demek cunta rejiminin ortadan kaldırılmasını istemek, ‘hayır’ ise askeri vesayete dayalı baskıcı cunta rejimi kaldırılmasın. Milletin üzerine hep demoklesin kılıcı gibi sallansın demektir” dedi.

12 EYLÜL NAMUS GÜNÜDÜR

İktidarın sekiz yıl içerisinde elle tutulur, gözle görülür yaptıkları en önemli icraatlardan birinin anayasa değişiklik paketi olduğunu vurgulayan Altındağ, “Bu fırsat kaçırılmamalıdır. Bana göre halkın bu tür oylamalardan geçmesi önemli bir imtihandır. Allah bizi bu sefer de denemeye tabi tutmuştur ki bu fikir ortaya konulmuştur. Ben burada net olarak haykırarak diyorum ki; kendini bilen, gerçekle yanlışı birbirinden ayırt edebilen, nefsine yenik düşmeyen, nefsanî arzularına ve ideolojilerine yenik düşmeyen herkes ama herkes mutlaka ‘evet’ demelidir. 12 Eylül bir namus günüdür, bir gayret günüdür, yiğitlik günüdür. Ve inanıyorum ki Güneydoğu Anadolu insanı günü ve saati gelince hiçbir ideolojiye kapılmadan, siyasetin oyunlarına aldırış etmeden ‘evet’ diyecektir. Bu milletin damarında yeşeren İslam gayreti ve bölge insanının bunca sene çektiği çileye karşı cevabı ‘evet’ olacaktır” diye konuştu.

BU HALK TUZAKLARI BOZACAKTIR

“Karşımızda kefere-tül fecerelerin yıllar yılı bu millete karşı kurdukları bir tuzak vardır” diyen Altındağ, “Artık bu millet bendini çiğneyip aşarak ‘bu tuzakları’ bertaraf edecektir. O sınırları artık tanımamalıdır; ‘evet’ demelidir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ülke çapında ve uluslararası arenada avazı çıktığı kadar bağırıyor, haykırıyor. Söyledikleri, ifşa ettikleri, yapılmasını istedikleri ‘ülke ve millet’ menfaatinedir. Sayın Erdoğan yerden göğe kadar haklıdır. Çünkü siyasetten öte milletin elinden alınmış özgürlük ve insani temel hak ve hürriyetinin geri verilmesi için bu haykırışları yapıyor. Başbakan Erdoğan’ın bu haykırışını da bu milletin boşa çıkarmaması gerekir. 12 Eylül tarihi bir kurtuluş dönemecidir, keskin bir virajdır, bu virajı rahatlıkla geçmemiz lazım. Maazallah virajda arabayı devirirsek ülke olarak uçuruma gideriz. İşte bu uçuruma düşmememiz gerekir” dedi.

BDP, SÜRECİ BALTALAMAYA ÇALIŞIYOR

Referandum sürecinde BDP’nin takındığı tavrı da eleştiren Altındağ, şunları söyledi: “BDP’nin Kürtlerden, Kürtlerin de BDP’den umudu tükenmiştir. BDP, referandum sonucunda ortada kalacaktır. Anayasa değişiklik paketine ‘evet’ oyu vermek için gündeme getirdikleri pazarlık teklifleri de kabul edilemez. Pazarlığı da Kürtler adına yapamazlar. Kürtler kararını ‘evet’ yönünde çoktan vermiş durumdalar. Amaç zaten oyundur. Tuzaktır. Referandum sürecini baltalamaktır. Bölge halkı BDP’nin oyununu bozacaktır.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA