• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kursiyerlere ders başı 8 Euro
09 Haziran 2009 Salı 15:27

Kursiyerlere ders başı 8 Euro

Karatay Belediyesi, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi, İşkur ve Adesenin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında kursiyerler staja başladı.
Karatay Belediyesi, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi, İşkur ve Adese’nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle perakende satış sektörüne eleman kazandırmak için verilen derslerin ardından kursiyerler çeşitli alışveriş merkezlerinde staj eğitimlerine başladı. Kurslarda ders alan öğrencilere ayrıca ders başı 8 Euro ücret veriliyor.
 
AB Hibe projesi kapsamında 300 kursiyerin belirlendiği projede kursiyerlere Perakendeciliğe giriş, Pazarlama ve satış, nezaket, beden dili, raf yerleşimi, hijyen, mağazalarda teknoloji ve bilgi işlem, işçi sağlığı ve iş güvenliği ve personel yönetimi gibi dersler veriliyor. 12 farklı grup 25’er kişilik sınıflardan oluşan kurslarda kursiyerler, 2 ay eğitim görürlerken proje bitimi 7 ay sürüyor.  1 inci grubun 1 aylık ders eğitimini görmelerinden sonra kursiyerler alışveriş merkezlerinde 1 aylık staj dönemine başladı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Avrupa Birliği Hibe Projesi kapsamında Perakende Satış Yapan İşletmeler İçin Nitelikli Eleman Yetiştirme Projesi kapsamında eğitimlerin düzenli bir şekilde devam ettiğini 25 er kişilik 2 sınıftan oluşan 1 inci grubun 1 aylık ders eğitiminden sonra alışveriş merkezlerinde 1 ay sürecek staj dönemine devam ettiklerini 2 inci grubunda 1 aylık ders eğitimine başladıklarını söyledi.  Proje amacının Konya'da gençlerin ve kadınların günümüz şartlarına uygun meslek sahibi olmalarını ve işgücü piyasasında istihdam edilebilirliklerini artırarak Konya, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Başkan Hançerli Kurs öğrencilerinin Avrupa Birliği Hibe Projesi kapsamında ferdi kaza sigortasıyla sigortalandığını ayrıca kursiyerlere ders başı 8 Euro ücret verildiğini de söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA