• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kursiyer çocuklara törenle sertifika verildi
06 Ekim 2012 Cumartesi 16:02

Kursiyer çocuklara törenle sertifika verildi

Konya'da meslek edindirme kurslarının öncüsü olan Meram Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nda (MERMEK) yaz dönemi eğitimini tamamlayan 150 kursiyer çocuğa düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Alavardı Mahallesi'nde bulunan MERMEK Güzel Sanatlar Merkezi'ndeki törene Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, ilgili daire müdürleri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve aileleri katıldı.
Programda bir konuşma yapan Başkan Kalaycı, "Temmuz ayında başlayan ve 3 ay devam eden yaz kurslarımızda 150 yavrumuza farklı branşlarda eğitim verdik. Bugün de el emeği, göz nuru eserlerini beğeniye sunacaklar ve sertifikalarını vereceğiz. Daha önce yıllık 300 - 350 olan MERMEK kursiyer sayısını 2009'dan itibaren binin üzerine çıkardık. Yeni branşlar ekledik. 3 farklı tesiste 19 eğitmenimiz tarafından 28 farklı branşta eğitim verildi. Yaz döneminde ise yaşları 7 ila 18 arasında değişen yavrularımıza gitar, bağlama, drama, ney, resim, seramik, takı tasarımı ve ebru branşlarında eğitim verilmiştir." dedi.
MERMEK'in kardeş şehir ilişkileri kapsamında yurt dışında da eğitim verdiğini hatırlatan Kalaycı, "Kardeş belediyemiz olan Bosna Hersek'in Hadzici ilçesinde 2 yıldan beri kurslarımız devam etmekte ve her yıl yaklaşık 500 civarında Boşnak kardeşimize eğitim veriyoruz. Bu yıl bu sayıyı 700'e çıkaracağız. Yine kardeş şehir ilişkileri kapsamında Irak'ın Telafer şehrinden gelen 40 bayan kardeşimize MERMEK kurslarımızda 40 gün süren hızlandırılmış eğitim verdik. Yakın bir zamanda kardeş şehir protokolü imzaladığımız Azerbaycan'ın Şeki kentinde de benzer eğitimlerimiz olacak. Ülkemizin büyüklüğünü, liderliğini ve dünyaya verdiği barışçıl mesajları benzer çalışmalarla dünyaya duyuracağız" diye konuştu.
Drama öğrencilerinin kısa parodisinden sonra gitar, bağlama ve ney öğrencilerinin resitali büyük ilgi gördü.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, her branştan 1'er öğrenciye sertifikalarını verdi.
Katılımcılar, öğrencilerin el emeği göz nuru sergisini büyük beğeniyle gezdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA