• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurbanlar Pakistan ile kardeş payı
16 Ekim 2010 Cumartesi 12:25

Kurbanlar Pakistan ile kardeş payı

Türkiye Kızılay Derneğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaleten kurban kesim kampanyası başlattığı bildirildi. Kampanya çerçevesinde vatandaşlar 410 liralık bağışla vekaleten kurban
 Türkiye Kızılay Derneği’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaleten kurban kesim kampanyası başlattığı bildirildi. Kampanya çerçevesinde vatandaşlar 410 liralık bağışla vekaleten kurban kestirebilecek.
 
Türkiye Kızılay Derneği Beyşehir Şubesi Başkan Vekili Zafer Bülbül, düzenlenen vekaleten kurban kesim kampanyasının 15 Ekim-15 Kasım 2010 tarihleri arasını kapsadığını bildirdi. Bülbül, Kızılay’ın düzenlediği bağış kampanyasına katılmak isteyen vatandaşların ödemelerin istemeleri halinde 4 taksitle yapmak suretiyle de vekaleten kurban kestirebileceğini belirtti.
Bülbül, “Vekaleten kurban bağışı, ülkemizde hem halkımızın dini vecibesini getirmesine aracı olmak, hem de ihtiyaç sahiplerinin et ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kızılay Derneğimize yapılabilmektedir. Türk Kızılayı, ‘kurbanlarınız Kızılay ile amacına ulaşır, kurbanımız Pakistan ile kardeş payı’ isimli vekaletle bu yıl kurban kesim kampanyasını başlatmış bulunuyor. Amacımız, vatandaşlarımızın kurbanlarını dini hükümlere ve sağlık şartları ile çevre temizliğine uygun şekilde vekalet yoluyla kestirmelerine yardımcı olmaktır. Bununla birlikte kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gerekli usul ve esasları düzenlemek ve bu aşamalara bir standart kazandırmak diğer bir amacımızı teşkil etmektir” dedi.
 
Bankalar aracılığıyla yapılabilecek bağışın internet üzerinden 4 taksit veya taksitsiz olarak Kızılay’ın www.kizilay.org.tr isimli web sayfası aracılığıyla da yapılabileceğini kaydeden Bülbül, “168 ücretsiz çağrı merkezi ile 4 taksit veya taksitsiz olarak vekalet verme suretiyle yapılabilecek bağışlar, Kızılay şubemize makbuz karşılığı ile vekalet verilmesi suretiyle de yapılabilecektir. Bu şekilde kurban bağışı şubelerimiz aracılığıyla da alınmaktadır. Kampanya kapsamında düzenlenen bağış hisse bedelleri, Türk lirası olarak 410 liradır. Döviz cinsi olarak bir hisse 280 dolar ya da 210 Euro’dur” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA