• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kundi:Türkiyede kendi evimizde gibiyiz
18 Şubat 2011 Cuma 14:38

Kundi:'Türkiye'de kendi evimizde gibiyiz'

Pakistan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Faisal Karim Kundi ve beraberindeki heyet, Konya Vali Vekili Nevzat Dalkıran'ı ziyaret etti.
Pakistan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Faisal Karim Kundi ve beraberindeki heyet, Konya Vali Vekili Nevzat Dalkıran'ı ziyaret etti.
 
Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Konya'ya gelen Pakistanlı parlamenterler Konya Valiliği'ni ziyaret etti. Vali Vekili Nevzat Dalkıran'ın karşıladığı heyetin başkanı Pakistan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Faisal Karim Kundi, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.
 
Türkiye'de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini söyleyen Kundi, "Türkiye ile hep yakın ilişkiler içinde olduk. İyi günde kötü günde iki halk birbirine maddi manevi hep yardımcı oldu. Onun için Türkiye'ye geldiğimizde kendimizi evimizde gibi hissettik. Hiç yabancılık çekmiyoruz" dedi.
Pakistan'da çeşitli partilere mensup parlamenterlerde Türkiye'ye gelip Mevlana Müzesi'ni ziyaret etmeden gitmek istemedikleri için Konya'da olduklarını dile getirdiler.
 
Vali Vekili Nevzat Dalkıran ise, Hz. Mevlana'nın dünyaya mal olmuş bir değer olduğunu dile getirerek, "Allah dostu insanlar bir yere hapsedilemez. Bütün dünyaya mal olan Hz. Mevlana hem Pakistan, hem Türkiye hem de bütün dünya insanlarına ait bir değerdir" diye konuştu.
 
Ziyaretin sonunda Vali Vekili Dalkıran, Pakistan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Faisal Karim Kundi'ye Mevlana Müzesi'nin resminin işlendiği minyatür tablo hediye etti.
 
Heyet, Konya gezisi kapsamında Mevlana Müzesi ile diğer müze ve tarihi yerleri de gezdi.
YORUMLAR
Press Attache
Abdul Akbar
I really appreciate your balanced coverage. All the best. Abdul akbar
95.10.190.246
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA