• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kulu’da Talayhan ile yola devam
16 Kasım 2014 Pazar 11:41

Kulu’da Talayhan ile yola devam

AK Parti Konya İlçe Teşkilatları’nda 5. Olağan Kongreleri devam ediyor. Kulu’da büyük katılım ile gerçekleştirilen kongrede tüm delegenin oyunu alan Mehmet Talayhan, güven tazeledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nın 5. Olağan İlçe Kongreleri devam ediyor. Kulu’da tek listeyle gerçekleştirilen seçimde Mehmet Talayhan güven tazeledi.

Kulu’da Mehmet Talayhan ile yola devam...

5. Olağan AK Parti Kulu İlçe Kongresi, Kulu Eski Belediye Binası Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongreye; AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Konya Büyükşehir Eski Belediye Başkanı ve AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halil Ürün, 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz, AK Parti İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Teşkilatı mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Akabinde protokol konuşmalarına geçildi. Kongrede söz alan AK Parti Kulu İlçe Başkanı Mehmet Talayhan, "12 yıllık iktidarında ülkemizin kaderini değiştiren, ekonomik, askeri, sosyal, kültürel her anlamda kalkındıran ve dünyada söz sahibi yapan ve girdiği seçimden zaferle çıkan AK Parti’nin bu hızına ilçe teşkilatı olarak ayak uydurmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim için hemşerimizin, Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olması güzel olduğu kadar yükümüzü de arttıran bir durum olmuştur. Artık daha fazla gayret göstermek, daha fazla fedakarlık yapmak zorunda olduğumuzu teşkilat olarak biliyoruz” dedi.

Sorgun: "Önemli olan Büyük Türkiye tablosundaki yeriniz"

AK Parti’nin teşkilat yapısının diğer partilerden farklı olduğunu belirten AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, “Çok değerli teşkilat mensuplarımız görev süresi bitmiş olsalar da yine davamız için uğraş veriyorlar. Kendi değerlerimizi, benliğimizi, inançlarımızı temsil eden davamızı omuzlarında taşıyan siz kardeşlerim, kimin nerede ne şekilde görev aldığı önemli değil. Önemli olan kendinizi Büyük Türkiye tablosunda nereye koyduğunuz. Siz de bu tablodaki yerinizi ayarlayın. Hata yapmamak mümkün değil, insan nisyan kökünden gelir. Yeter ki iyi niyetli olalım. İnanın herkes Konya’ya imreniyor. Omuzlarımız göğe çıktı zannediyorlar ama tam tersi aşağıya düşüyor. Üzerimize aldığımız sorumluluk çok ağır. Yükünüz arttıkça tevazuunuzun da artması lazım. Meyvesi olan ağaç dallarını yere eğer. Ama kavak ağaçları meyveleri olmadığı için dalları hep yükseğe çıkar” diye konuştu.

Türkmenoğlu: "Mazlumlardan yana yer almayı tercih ettik"

Siyaseti bir hizmet yarışı olarak gördüklerini vurgulayan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Suriyeli mülteciler konusunda eleştiren bakanlara seslendi. Türkmenoğlu“Bu yarış, heyecanını kaybetmeden devam ediyor. Bizler hayatın olağan akışı içerisinde yaşamıyoruz. Sürekli gündemimiz değişiyor. Ama Allah’a şükür halk iradesini üstün tutan bir anlayışla ülkemiz yönetiliyor. Bu güne kadar vesayet sistemi hakimdi ülkemizde. Biz hiçbir zaman başımız önde gezmedik. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir icraata imza atmadık. Türkiye’nin bazı ülkelerde dikta rejimlerden yana tavır alması gerektiği savunuldu. Ama biz mazlumların yanında yer almayı tercih ettik. Suriyeli 2 milyona yakın mülteci ülkemizde barınmaya çalışıyor. Bu yardımlarımızı eleştirenlere şunu söylüyoruz: Eşleriniz, çocuklarınız gözlerinizin önünde katledilse ne hissederdiniz?” dedi.

Öksüz: “Konya olarak hedefimiz yine birinci olmak olmalı”

AK Parti’nin en yüksek oyu aldığı illerin başında gelen Konya’da yine rekor beklendiğini vurgulayarak konuşmasına başlayan 23. Dönem Milletvekili Özkan Öksüz, “Sizler bu yerel seçimlerde olağanüstü bir başarı göstererek AK Parti’nin kazanmasında büyük rol oynamış mensuplarımızsınız. Sizin gayretleriniz ve çalışmalarınız bunu bize kazandırdı. Seçime gidiyoruz. Bundan sonraki yükümüz daha ağır. Çünkü başbakanımız Konyalı. Eğer fire verirsek bunu ne Konya’ya ne de Türkiye’ye hesap veremeyiz. Yarın seçim olacakmış gibi şimdiden sahaya çıkacağız. Kimin aday olacağı önemli değil. Hedefimiz AK Parti’ye en yüksek oy veren il olmak” ifadelerini kullandı.

Ürün: “İktidarı besleyecek olan en önemli güç mahalli güçtür”

Yerel seçmenin ülkenin kaderini değiştirebilecek bir gücü elinde bulundurduğunu vurgulayarak teşkilat mensuplarına seslenen AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halil Ürün, “Siyaset hak ve halkla yapılır. Hakkı düstur bilip, halkı yanına alamayan bir anlayış asla iktidar olamaz. Adaletli ve kalkınmış bir Türkiye’yi bu ülkeye kazandırmak hevesiyle yola çıktık. Karşımızda rakiplerimiz var. İktidarı besleyecek olan en önemli güç ise mahalli güçtür. Siz varsanız iktidar var. Sadece bu ülke insanı için değil, bize ihtiyaç duyan, bize ümit bağlayan mazlumlar için de politikalar üretiyoruz. Onların umudunu boşa çıkaramayız. Şimdi kardeşlik türkülerini söyleme zamanıdır. Çünkü biz bu milletin ruhuyuz, özüyüz. Coşkunuz diri olsun, bu milletin sesi olun. Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu.

AK Parti Kulu’daki kongreye tek liste ile gidildi ve tüm delegenin oyunu alan Mehmet Talayhan, Kulu’da güven tazeleyip başkanlık koltuğunda oturmaya devam etti. 

 
 
  •  

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA