• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kültür elçileri Türkiyeyi tanıtacak
09 Haziran 2009 Salı 11:07

Kültür elçileri Türkiye'yi tanıtacak

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları Bölümü, Leonardo Da Vinci Hayat Boyu Eğitim Programı kapsamında 15 öğrencisini eğitim amaçlı Almanyaya gönderiyor.
Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları Bölümü, “Leonardo Da Vinci Hayat Boyu Eğitim Programı” kapsamında 15 öğrencisini eğitim amaçlı Almanya’ya gönderiyor. Avrupa Birliği’nce desteklenen ve 15 gün sürecek eğitim programında bilgi alışverişi, karşılıklı el sanatlarının tanıtılması ve kültürlerin kaynaşması amaçlanıyor.
 
Programa ilişkin bilgi veren Proje Koordinatörü Mesleki Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zuhal Bezirci, program için 15 öğrenci ve 3 koordinatörün görevlendirildiğini belirterek, “El Sanatları Bölümü olarak AB destekli  ‘Hayat Boyu Eğitim Programı’ kapsamında kendi alanımızla ilgili workshop, sergi düzenleyecek ve bir de konferans vereceğiz. Almanya’da 15 gün süresince hem ülkemizi tanıtacağız hem de karşılıklı bilgi alış- verişi yapacağız. Almanya’ya gidecek öğrencilerimizin bir kısmı yüksek lisans bir kısmı da lisans öğrencilerinden oluşmaktadır” dedi.
 
Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı Kadircan Özkan ise, okullarda eğitim-öğretimin yanı sıra, bilimsel-sosyal ve kültürel faaliyetlerin de önemli olması gerektiğini belirterek, “Selçuk Üniversitesi adına oldukça önemli bir misyon yükleniyoruz. Hem ülkemizin hem de üniversitemizin tanıtımı adına çok ciddi bir faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmanın yararlarını görecek ve program sayesinde ileriye yönelik açılımlarda bulunacağız. ” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA