• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük Haticeden büyük duyarlılık
06 Eylül 2010 Pazartesi 23:10

Küçük Hatice'den büyük duyarlılık

Pakistan'daki felaketin yaralarını sarmak için Türkiye seferber olurken, küçük fakat anlamı büyük bir yardım Konyadan geldi. 7 yaşındaki Hatice kumbarasındaki parayı bir mektupla Pakistan'a gönderdi
 
KÜÇÜK HATİCENİN BÜYÜK DUYARLILIĞI
Büyük sel felaketinin ardından Pakistan halkının çaresizliği yürekleri sızlatıyor. Dünya ülkelerinin sessizliği dikkatleri çekerken, Türkiye düzenlenen yardım kampanyalarıyla Kurtuluş Savaşı’nda verilen desteğin vefa borcunu unutmaksızın Pakistanlı kardeşlerinin yardımına koşuyor. Pakistan’a yardım kampanyalarına parasal değeri küçük, ancak sembolik anlamı büyük bir yardım Konyalı, 7 yaşındaki Hatice Uğur’dan geldi.

ZARFIN İÇERİSİNE HARÇLIĞINI VE MEKTUBUNU KOYDU
Haberlerden izlediği Pakistanlıların durumuna üzülen küçük Hatice, yardım için harekete geçen IHH gönüllüsü ablası Fatma Uğur’a, “Ben de yardımda bulunmak istiyorum” diyerek kumbarasında bulunan parayı verdi. Küçük Hatice’nin kumbarasında bulunan harçlığı ile birlikte ablasına yazdırdığı mektup, bir zarfın içerisine konularak Pakistan’a yardım gönderen Kimse Yok Mu Derneği’ne teslim edildi.

“SİZİN İÇİN ALLAH’A DUA EDİYORUM”
Hatice’nin mektubu şu şekilde: “Sevgili Pakistanlı kardeşlerim. 7 yaşına girdiğim için yazı yazamıyorum. Daha okula başlamadım. Sizin için Allah’a dua ediyorum. Kumbaramdaki parayı sizlere gönderiyorum. Az ama ben bu kadar gönderebiliyorum. Allah sizlere yardımcı olsun. Sizleri çok seviyorum. Okuma yazma öğrendiğim zaman Pakistanlı bir kardeşime mektup yazmak istiyorum. Allah’a emanet olun.”

Harçlıkları Pakistan’a

7 yaşındaki Hatice Aydın kumbarasındaki parayı bir mektupla birlikte zarfa koyarak Pakistan’a gönderdi. Küçük kız duygulandıran mektubunda, “Sizin için Allah’a dua ediyorum” dedi

Tarihinin en büyük felaketlerinden birisini yaşayan kardeş Pakistan halkı, çaresizlik içerisinde. Sel felaketi nedeniyle binlerce kişinin hayatını yitirdiği, 20 milyon insanın evsiz kaldığı, açlık sıkıntısının baş gösterdiği, su kaynaklarının kirlendiği Pakistan, etkili ve acil yardımların ulaşmaması halinde salgın hastalıklarla karşı kaşıya kalabilecek. Kurtuluş Savaşı’nda kadınların kollarındaki bilezikleri göndererek destek milletimize destek veren kardeş Pakistanlılar, şimdi acil yardım bekliyor.
 
Kardeş Pakistanlıların yaralarını sarmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından, her yaş grubundan yardımseverler harekete geçiyor. Pakistan’a yardım kampanyalarına parasal değeri küçük, ancak sembolik anlamı büyük bir yardım Konyalı, 7 yaşındaki Hatice Uğur’dan geldi. Televizyon haberlerinden izlediği Pakistanlıların durumuna üzülen Hatice, Pakistan’a yardım için harekete geçen IHH gönüllüsü ablası Fatma Uğur’a, “Ben de yardımda bulunmak istiyorum” diyerek kumbarasında bulunan parayı verdi. Küçük Hatice’nin kumbarasında bulunan harçlığı ile birlikte ablasına yazdırdığı mektup, bir zarfın içerisine konularak Pakistan’a yardım gönderen Kimse Yok Mu Derneği’ne teslim edildi. Olayı anlatan Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi abla Fatma Uğur, “Biz ailecek yardım konusunda bir şeyler yapmaya çalışırken kardeşim kumbarasındaki parayı çıkarıp Pakistanlı mağdur insanlara ulaştırılmak üzere bana verdi. Onun yazdırdığı mektubu da zarfın içerisine koydum” dedi.
Küçük Hatice’nin eğitimci babası Muzaffer Uğur da, çocuklarının yardım konusundaki duyarlılığının kendisini duygulandırdığını söyledi.
 
MEKTUPTAN: AZ AMA BU KADAR GÖNDEREBİLİYORUM
Hatice’nin yardım derneğine içindeki bozuk para ile birlikte teslim edilen mektup şu şekilde: “Sevgili Pakistanlı kardeşlerim. Benim adım Hatice Uğur. 7 yaşına girdiğim için yazı yazamıyorum. Daha okula başlamadım. Sizin için Allah’a dua ediyorum. Kumbaramdaki parayı sizlere gönderiyorum. Az ama ben bu kadar gönderebiliyorum. Allah sizlere yardımcı olsun. Sizleri çok seviyorum. Okuma yazma öğrendiğim zaman Pakistanlı bir kardeşime mektup yazmak istiyorum. Allah’a emanet olun.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA