• Konya30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTÜN ile TUSAŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı
19 Kasım 2019 Salı 12:09

KTÜN ile TUSAŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) ile Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ/TAI) arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik diyalog geliştirmek ve kalıcı kılmak üzere gerekli koşulları düzenlemek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. 

Protokol; lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirilerek özellikle öğrencilerin TUSAŞ’ın laboratuvar ve teçhizat alt yapısı ile tesislerini kullanarak akademik çalışmalar yapabilmelerine imkân tanıyacak.
 
Konya Teknik Üniversitesi ile Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş arasında 2019-2020 akademik yılından itibaren geçerli olacak protokol, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından imzalandı.
 
ORTAK TEZ VE PROJE ÇALIŞMALARI YAPILACAK
 
Bu kapsamda; Konya Teknik Üniversitesinin lisans ve lisansüstü öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli bitirme projesi veya tez çalışmalarında TUSAŞ’ın tesis ve laboratuvar olanaklarından faydalanabilecek. TUSAŞ, her yıl üniversitenin öğrencileri, öğretim üyesi ve idari kadrosu tarafından inceleme gezisi yapılmasını sağlayacak.  Protokol kapsamında Ayrıca Konya Teknik Üniversitesi, TUSAŞ personeline özel alanlarda mutabakat ile lisansüstü eğitim verecek. TUSAŞ’ın ilgi alanına giren bitirme projesi ve tez konularını seçmesine teşvik edecek.
 
KTÜN öğrencilerinin iş hayatı ile bütünleşmesine yönelik çalışmalara önem verdiklerini ifade eden Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, “ Konya Teknik Üniversitesi olarak bilim, teknoloji ve öğretim alanında önemli bir rol üstlenmekteyiz. Üniversitemiz, özellikle alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli lisans ve lisansüstü mezunlarıyla ülkemizin kalkınmasını destekleyecek, ülke katma değerine katkı sağlayacak yeni projelere geliştirebilecek bir alt yapıya sahiptir. Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş ile imzaladığımız bu projeyle de üniversitemizin imkânlarını geliştirmeye ve öğrenci ve öğretim elemanlarımızın motivasyonlarını üst düzeye çıkartmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
ktun-ile-tusas-arasinda-isbirligi-protokolu-imzalandi-3.jpeg
Protokol imza töreninde Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in yanı sıra AR-GE ve Prototip Operasyonları Başkanı Fahrettin Öztürk, KTÜN Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur, TEKNOFES’19 da derece elde eden Konya Teknik Üniversitesi öğrencileri de katıldı.  Ardından protokol metni taraflarca imzalandı.
 
Toplantıda ayrıca TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Teknofest’19 da derece elde eden Konya Teknik Üniversitesi öğrencilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA