• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOnun 2014 hedefi Kuzey Afrika pazarı
13 Ocak 2014 Pazartesi 13:14

KTO'nun 2014 hedefi Kuzey Afrika pazarı

Konya Ticaret Odası (KTO) 2014’te Kuzey Afrika pazarını hedefliyor.
Konya Ticaret Odası (KTO) 2014’te Kuzey Afrika pazarını hedefliyor. 
 
Konya Ticaret Odası, otomotiv yedek parça ve makine sektöründe faaliyet gösteren Konyalı firmalar ile Cezayirli ithalatçı firmaların katılımıyla ikili iş görüşmeleri (B2B) organizasyonu düzenliyor. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya’nın 2014’te dış ticaretinde Kuzey Afrika’nın önemli bir yer tutacağını belirterek “Türkiye’nin Cezayir’le olan 5 milyar dolar dış ticaret hacmini kısa vadede 10 milyar dolara çıkarma hedefine Konya olarak gereken katkıyı sağlamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2013’te Cezayir’e olan ihracatımızı yüzde 18 oranında artırarak 33 milyon dolara çıkardık. Genel ihracatımız içerisinde yüzde 2,5 paya sahip olan ticaretimizi artırmak istiyoruz. Ülkemizin Afrika açılımına paralel olarak Konya’nın da Kuzey Afrika ile ticari ilişkilerini daha iyi bir seviyeye getirmek için gayret gösteriyoruz. Fas’ın ardından Cezayir’de gerçekleştireceğimiz B2B organizasyonu ile pazar payımızı artıracağız” dedi.
 
Konya’nın ve sektörlerin tanıtımı için B2B olarak adlandırılan yüz yüze ikili iş görüşmeleri organizasyonlarını tercih ettiklerini söyleyen Başkan Öztürk, “Güçlü olduğumuz sektörlerde hedef pazar çalışmamız sonucunda düzenlediğimiz B2B organizasyonlarıyla şehrimizin ve firmalarımızın tanıtımını sağlıyoruz. 2013 yılı içerisinde fuar gezileri, yüz yüze ikili iş görüşmeleri olmak üzere 9 uluslararası organizasyon düzenleyerek toplam 190 üyemizin uluslararası iş görüşmeleri yapmalarını sağladık. Konyalı firmalarımızı açısından son derece faydalı olan bu organizasyonlara devam edeceğiz. 2014 yılında da 15 organizasyonu gerçekleştirme hedefiyle planlamamızı yapıyoruz. Düzenlediğimiz yurt dışı fuar ve B2B organizasyonları tüm üyelerimize açıktır. Sektörlerinde bu tür organizasyonların düzenlenmesini talep eden üyelerimiz meslek komiteleri temsilcileri vasıtasıyla taleplerini Odamıza iletebilirler. Yeterli sayı sağlandığı takdirde Oda olarak KOSGEB desteğiyle organizasyonu düzenleriz” diye konuştu.
 
KOSGEB desteğiyle Şubat ayında Cezayir’de yapılacak olan organizasyona katılmak isteyen Oda üyeleri 17 Ocak 2014 tarihine kadar müracaat edebilecekler. Organizasyon için ayrıntılı bilgi KTO’nun internet adresi www.kto.org.tr’den ve Dış Ticaret Servisi’nin 221 52 36 numaralı telefonundan alınabilinir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA