• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOnun 16. İstişare toplantısı yapıldı
05 Haziran 2014 Perşembe 10:45

KTO'nun 16. İstişare toplantısı yapıldı

Konya Ticaret Odası (KTO)’nın 16. Meslek Komitesi istişare toplantısında konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk tüm sektörlerin ortak görüşü olan nitelikli eleman sorununun çözümü için Mesleki Eğitim Merkezi projesini hayata geçireceklerini söyledi. 
Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantılarının 14’üncüsü gerçekleştirildi. Giyim Eşyası İmalatı ve Toptan Ticareti konusunda iştigal eden 16. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı KTO Başkanı Selçuk Öztürk, 16. Meslek Komitesi üyeleri ve komiteye bağlı oda üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi KOMEK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Odası’nın meslek temsilcileri ile bir araya gelmeye devam ettiğini, üyelerini hizmetleri hakkında bilgilendirdiklerini aktararak KTO binasında danışmanlık hizmetleri, KOSGEB, EXİMBANK, DEİK temsilciliği yurt içi, yurt dışı fuar organizasyonları ve KOS’ta üyelere yerinde hizmet gibi birçok hizmeti bir arada üyelerine vermeye çalıştıklarını söyledi.
KTO Fuar Merkezi’nin 6 hole çıkarıldığını, Tarım Fuarı’nda Konya’nın 203 bin kişiyi ağırladığını ve 30 milyon TL gelir elde edildiğini belirten Öztürk, bu tür büyük fuarların sayısının 2016 yılında 6’ya çıkarmayı hedeflediklerini, Konya’nın fuarlar sayesinde gayrı safi hasılasına 150 milyon TL’nin üzerinde katkı sağlayacaklarını bildirdi.
Konya’da işsizlik oranlarının yüzde 4.7’ye düştüğünü belirten Öztürk, bu rakamların Konya açısından önemli olduğunu vurguladı. Konya’nın bir yandan göç verirken bir yandan göç aldığını beraberinde konut açığı ve barınma sorunları oluşmaya başladığını belirten Öztürk, Türkiye’de ve Konya’da had safhaya ulaşan kalifiye eleman sorununu kuracakları Meslek Eğitim Merkezi ile çözeceklerini söyledi. Öztürk, “Mesleki Eğitim Merkezi Projemizin proje aşaması tamamlanmak üzere. Biz Konya ve ilçelerindeki gençlerimizin meslek eğitimini rahatlıkla alabilmeleri için eğitim merkezinin yanı sıra yurt inşaatı da yaparak barınmalarını da sağlayacağız. Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Konya’da tekstil sektörü de dahil pek çok sektörde kalifiye eleman sorununu çözmüş olacağız” dedi.
16. Meslek Komitesi adına konuşan KTO Meclis Üyesi Mustafa Bozdam da, Konya’daki tekstil firmalarının marka olmaya çalıştığını, tanıtım eksikliğini ve kalifiye eleman sorununun çözümlenmesi halinde sektörün hızla gelişeceğini kaydetti. Sektör olarak yeni Fuar Merkezi’nde Konya moda ve tekstil günleri yapılabileceklerini belirten Bozdam, “KTO yönetimine komitelerin sorunlarına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıya katılarak kalifiye eleman sorunu, Çek Yasası ve AVM’lerle ilgili sıkıntılarını dile getiren ve KOMEK temsilcileri ile de görüş alışverişinde bulunan üyeler, Konya Ticaret Odası’na bu faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA