• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOdan Konyaspor açıklaması
10 Mart 2009 Salı 16:46

KTO'dan Konyaspor açıklaması

Konya Ticaret Odasından, Konyaspora yardım konusunda bazı sayın yayın kuruluşları ve internet sitelerinde çıkan haberler üzerine açıklama yapıldı.
Konya Ticaret Odası’ndan, Konyaspor’a yardım konusunda bazı sayın yayın kuruluşları ve internet sitelerinde çıkan haberler üzerine açıklama yapıldı. Konyaspor’un başarılı olması için her türlü desteğin sağlanmaya devam edileceğinin vurgulandığı basın açıklamasında son yaşanan tartışmaya açıklık getirildi.
 
Konya Ticaret Odası’nın açıklaması şöyle:  “Türkcell Süper ligde verdiği mücadeleyle Konya’mızın tanıtımına, markalaşmasına katkısı tartışmasız büyük olan Konyaspor’umuzun ligde daha iyi yerlerde olması, yeni başarılara imza atması, Konyalı olarak ortak arzumuz ve isteğimizdir. Konyaspor’un başarısının, topyekün birlik ve beraberlikle sağlanacağına ve perçinleneceğine inanıyoruz. Konyaspor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet Ali Kuntoğlu’nun Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu’na yaptığı son ziyarette de Konyaspor’un daha çok başarılı olması için neler yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştur. Konya Ticaret Odası’nın Konyaspor’a destek vermesi istenmiş, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Üzülmez tarafından bu istek üzerine, Konya Ticaret Odası olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın genelgeleri doğrultusunda yardım yapılmasının mümkün olmadığı, konuyu Konya Ticaret Odası Meclisi’ne taşıyarak bu desteğin nasıl ve ne şekilde olabileceğinin görüşüleceği ifade edilmiştir. Konya Ticaret Odası’nın yasal olarak Konyaspor Kulübüne para aktarmasının veya herhangi bir faaliyetine sponsor olmasının kanunlar nezdinde mümkün olmadığı belirtilmiştir. Bu durum, Konya Ticaret Odası Basın Müşavirliği kanalıyla, Konyaspor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet Ali Kuntoğlu’nun ziyaretiyle ilgili hazırlanan Basın Bülteni’nde de ifade edilmiş ve Konya basınımızda yer almıştır. Gelişmeler bu şekilde olmasına rağmen bir gün sonra Konyaspor’un resmi internet sitesinde Konya Ticaret Odası’nın Konyaspor’un Trabzon deplasman ücretini karşılayacağı duyurulmuştur. Ekte siz değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmak istediğimiz Bakanlık Genelgesi de göstermektedir ki, Oda olarak böyle bir harcama yada destek vermememiz yasal olarak mümkün değildir. Konyaspor’a sağlayacağımız desteği Konya Ticaret Odası Meclisi gündemine aldığımız bir dönemde, kamuoyuna yansıyan şekliyle, yadırgadığımız bir üslupla destek aranma çabasını üzüntüyle karşılıyoruz. Bu yansımanın hem Konya Ticaret Oda’mızı hem de güzide Konyaspor’umuzu yıpratacağını düşünüyoruz. Her fırsatta altını çizdiğimiz üzere Konyaspor’umuz şehrimiz için son derece önemlidir ve Konyaspor’umuzun sağladığı başarılar Konya’mızın markalaşma sürecine katkı sağlamaktadır. Konuyu Konya Ticaret Odası Meclisi’nde görüştükten sonra sağlanacak desteğin şekli ve içeriği gerektiğinde kamuoyuyla yeniden paylaşılacaktır. Öyle umut ediyoruz ki, Konya Ticaret Odamızın değerli Meclis Üyeleri Konyaspor için her türlü fedakarlığı gösterecektir”
 
Açıklamada Konyaspor’a önümüzdeki hafta oynayacağı Gaziantep karşılaşmasında başarı dilendi

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA