• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOdan demokrasi vurgusu
02 Şubat 2010 Salı 11:40

KTO'dan demokrasi vurgusu

Konya Ticaret Odası Meclisinin 2010 yılı ilk toplantısında demokrasi vurgusu yapıldı.

Konya Ticaret Odası Meclisi’nin 2010 yılı ilk toplantısında demokrasi vurgusu yapıldı. Demokrasi dışında bir yolun kabul edilemeyeceğini ifade eden Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, “Demokrasiyi özümsemek, ekonomik kalkınmayı demokrasi şemsiyesi altında gerçekleştirmek zorundayız” dedi. KTO Meclisi’ne konuk olarak katılan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi de Konya Ticaret Odası’nın gündeme getirdiği Mesleki Eğitim Merkezi Projesi’nin hayata geçmesi için yatırım planına aldıklarını söyledi.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez Ocak Ayı Meclis toplantısında  gündemdeki konuları değerlendirdi. Üzülmez, iş dünyası temsilcileri olarak ülke ekonomisinin kalkınması için bugüne kadar olduğu gibi 2010 yılında da çalışmalarının devam edeceği mesajını verdi. Son dönemde ülke gündemini meşgul eden konularla ilgili Demokrasi dışında bir yol düşünülemeyeceğini anlatan Başkan Üzülmez, “Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de demokrasinin yanında yer almaya devam edeceğiz. Yaşadığımız süreci sağlıklı bir şekilde geride bıraktığımız zaman Türkiye’nin önünde kimse duramayacaktır” dedi.
 
Konya Ticaret Odası olarak üniversiteden sonra en önemli projelerinden birinin de Mesleki Eğitim Merkezi olduğuna dikkati çeken Başkan Üzülmez, “Mesleki Eğitim Merkezi projemizi İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Ali Selvi Bey’e anlattık. İl Genel Meclisimizde tarihi bir karara imza atarak bu projeye sahip çıkmıştır. Mesleki Eğitim Merkezi’yle istihdama önemli katkı sağlanacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
 
İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, konuk olarak katıldığı KTO’nun Ocak Ayı Meclis toplantısında çalışmaları hakkında bilgi verdi. KTO Meclis Üyeliğinin onurlu bir görev olduğunu ifade eden Başkan Selvi, “Konya’ya geriye dönük baktığımız zaman Konya Ticaret Odamızın önemli eserlere imza attığını görüyoruz. Son olarak Konya’nın parlayan yıldızı olan Karatay Üniversitemiz şehrimize kazandırıldı. Yerel Yönetimler Reformuyla birlikte İl Özel İdareleri’nin ve İl Genel Meclisleri’nin sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinin sağlanmasını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Konya Ticaret Odamız tarafından üretilen ve şehrin gündemine getirilen Mesleki Eğitim Merkezi Projesi İl Genel Meclisi’nde görüşülerek, Özel İdare yatırım programına alındı. Mesleki Eğitim Merkezi faaliyete geçirildiğinde vasıflı eleman yetiştirilerek istihdama katkı sağlanacak. Merkezin şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA