• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOda nakliyecilerin sorunları tartışıldı
23 Şubat 2012 Perşembe 17:03

KTO'da nakliyecilerin sorunları tartışıldı

Nakliye sektörünün sorunları Konya Ticaret Odasında masaya yatırıldı.
Nakliye sektörünün sorunları Konya Ticaret Odası’nda masaya yatırıldı.
 
KTO Başkan Vekili İsmail Haydaroğlu sektördeki sorunların çözümü için Konya’ya Ulaştırma Bölge Müdürlüğü kurulması gerektiğini söyledi.

Konya Ticaret Odası 3. Meslek Komitesi’nin organize ettiği toplantıda nakliye sektörünün yaşadığı sıkıntılar Konya Emniyet Müdürlüğü’ne iletildi. Toplantıya Konya Ticaret Odası Başkan Vekili İsmail Haydaroğlu, Konya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve Konya Ticaret Odası’na üye nakliyeciler katıldı. Toplantının açılışında konuşan KTO Başkan Vekili İsmail Haydaroğlu Karayolu Taşıma Yönetmeliğinden kaynaklanan problemleri dile getirdi. Haydaroğlu “Konya, İç Anadolu Bölgesi’nin merkezi şehri olarak kuzey – güney, doğu – batı bölgeleri arasında bağlantı özelliği gösteren konumdadır. Sanayi ve ticaretimizin yoğunluğuna da bağlı olarak şehrimizde yoğun olarak nakliye faaliyetleri görülmektedir.

Çalışmalarını sürdürdüğümüz Lojistik Merkezi Projesi, Konya-Karaman-Taşucu demir yolu yük taşımacılığı projesi tamamlandığında şehrimizdeki taşımacılık faaliyetleri daha yoğun seviyelere gelecektir. Taşımacılık ve nakliye faaliyetlerinde Odamız sorumluluğunun gereklerini yerine getirmektedir. Fakat; gerek yoğunluk gerekse Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nden kaynaklanan cezai müeyyidelerinden dolayı taşımacılık ve nakliye faaliyetlerinin uygulanmasının Ulaştırma Bölge Müdürlüklerinin görev alanına girdiğini düşünüyoruz. Konya Ticaret Odası K belgesi veren Odalar içerisinde sayı olarak ilk sırada yer almaktadır. Belge sayısı olarak birçok Bölge Müdürlüğü’nden de önde gelmektedir. Nakliye sektöründe yaşanılan sıkıntıları da düşünecek olursak sektördeki sorunların çözümü için Konya’ya Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün kurulması gerekmektedir. Bu yöndeki çalışmalarımıza Oda olarak devam ediyoruz” dedi. Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal da nakliye sektöründe yaşanılan sıkıntılar konusunda sektör temsilcileriyle bir araya geldikleri organizasyondan dolayı KTO yetkililerine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından katılımcılara yönelik yük taşımacılığı konusunda sunum gerçekleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA