• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO’da meslek istişare toplantıları yapılıyor
26 Ağustos 2014 Salı 14:40

KTO’da meslek istişare toplantıları yapılıyor

Konya Ticaret Odası’nın (KTO) sektörel sorunları tespit ederek çözüm oluşturmak amacıyla düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor.
Konya Ticaret Odası’nın (KTO) sektörel sorunları tespit ederek çözüm oluşturmak amacıyla düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor. 
Özel Amaçlı İnşaat Faaliyetleri konusunda iştigal eden 44. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çankırlı, 44. Meslek Komitesi üyeleri ve komiteye bağlı Oda üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında yaptığı konuşmada Konya ve ülke gündemindeki konuları değerlendiren Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Şubat ayında başladığımız istişare toplantılarımızın bugün 16.'ıncısını düzenliyoruz. Odamızın faaliyetlerini tüm üyelerimizle paylaşarak katılmalarını bekliyoruz. Tüm bu çalışmamız üyelerimizin, şehrimizin ve ülkemizin daha güçlü bir ekonomik yapıya sahip olması içindir. Konya’yı güçlü bir merkez haline getirdiğimizde ülkemizi de coğrafyasında güçlü bir hale getireceğiz. Ülkemizin siyasi bir güç haline gelmesini istiyorsak, bizlerin de ekonomik anlamda güçlü olmamız gerekmektedir. İş ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren kanunlarda son dönemde gerçekleşen mevzuat değişikliklerinden yeterince bilgi sahibi olmanız amacıyla üyelerimize yönelik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Oda üyelerimiz sorularını internet yoluyla veya yüz yüze danışmanlara iletebilirler” dedi.
44. Meslek Komitesi adına konuşan Komite Başkan Yardımcısı Sabit Osman Acar ise, “Konya Ticaret Odası bu dönemde tüm meslek komitelerinden üyelerimizle bir araya geldiği bir uygulama yürütüyor. Odamız düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantıları ile hem ülkemizin ve şehrimizin ekonomi gündemindeki gelişmeleri değerlendiriyor hem de ilgili sektördeki, komitedeki arkadaşlarımızın sorunlarını dinleyerek ortak akılda çözümler üretmeye çalışıyor. Biz sektörümüzle ilgili bize gelen ve bizim gördüğümüz sorunlara ilişkin düşüncelerimizi gerekli makamlara Odamız aracılığı ile ilettik. Bu sorunlar girişimlerimizle en kısa zamanda çözüme ulaşacaktır, böylelikle sektörümüzde gelişmesini sürdürecektir” diye konuştu.
Toplantıda KTO Üye Danışmanları Doç. Dr. Yalçın Bostancı iş güvenliği sağlığı ve iş kazaları, Doç. Dr. Mücahit Ünal da Türk Ticaret Kanunu konularında katılımcılara bilgi verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA