• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOda istişare toplantıları sürüyor
20 Şubat 2014 Perşembe 11:26

KTO'da istişare toplantıları sürüyor

Konya Ticaret Odası’nda (KTO) üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen Meslek Komiteleri İstişare toplantıları devam ediyor.

Konya Ticaret Odası’nda (KTO) üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen Meslek Komiteleri İstişare toplantıları devam ediyor. 
Medikal Ürünleri İmalatı ve Ticareti konusunda iştigal eden 70. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı KTO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, 70. Meslek Komitesi üyeleri ve komiteye bağlı Oda üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda SGK Konya İl Müdür Yardımcısı Erdal Meşe ve beraberindeki SGK Daire Müdürleri üyelerin sorularını cevaplandırdı.
Toplantının açılışında konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “İkincisini düzenlediğimiz istişare toplantılarımızla 70 meslek komitesinden üyelerimizle bir araya geleceğimiz yeni bir uygulama başlattık. İstişare toplantılarımız vesilesi ile hem komitelerimize bağlı üyelerimizin yaşadıkları sorunlara çözüm önerilerini geliştireceğiz hem de üyelerimizle bir araya gelerek aramızdaki bağı kuvvetlendireceğiz. Aldığımız sorumlulukla üyelerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bir diğer görevimiz de şehrimizin ve ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için odamıza düşen görevi eksiksiz yerine getirmektir. Bir ülkenin gücü, sahip olduğu ekonomik büyüklükle ölçülmektedir. Türkiye son on yıllık dönemde ekonomide gösterdiği büyümeyle siyasi gücü de artmıştır. Bu dönemde sağlanılan güven ve istikrar ortamı, diğer taraftan Anadolu ekonomisinin ülke ekonomisine katkısını artırması en büyük kazancımızdır. Fakat Mayıs ayından beri Türkiye’nin siyasi gücünü zayıflatmak için ekonomimize yapılan saldırılar bu iki büyük kazancımıza zarar vermiştir. Bunun için Konya olarak Anadolu ekonomisini canlı tutmaya, üretime devam etmeye mecburuz. ‘Toplulukta, birlik ve beraberlikte rahmet var, ayrılıkta ise azab-ı ilahi vardır’ hadisinden alacağımız dersle kendi içimizde birlik ve beraberlik içerisinde sorunlarımıza çözüm üreteceğiz. Son iki yıllık dönemde odamız, üyelerimizin sorunlarını tespit edip bu sorunlara çözüm önerileri geliştirerek yerel yönetimler ve merkezi hükümet boyutunda girişimlerde bulunduğu önemli çalışmalara imza atmıştır. Düzenlediğimiz istişare toplantıları ile üyelerimizin sorunlarını tespit ederek gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.
70 Meslek Komitesi adına konuşan KTO Meclis Üyesi Yılmaz Kaya da, “Üyelerimizin sektörümüzle ilgili gelen talepleri değerlendirerek komitemiz aracılığıyla oda yönetimimizle paylaşıyoruz. Düzenlediğimiz toplantı ile üyelerimiz sorunları birinci elden oda yönetimine iletecekler. Sektörümüzde yaşanılan sorunlara çözüm üreteceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar sektörün sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu. Medikal firmalarının hastanelerden alacak tahsiliyle ilgili sorunların çözümü için hastane yetkilileriyle toplantı yapılması kararlaştırıldı. Öte yandan, firmaların SGK’nın uygulamaları konusunda, KTO’nun internet sitesinden iletecekleri sorular doğrultusunda gerekli çözüm için oda tarafından SGK’ya yazılı olarak bildirilmesine yönelik bir yöntem başlatılması kararı alındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya'da trafik kazası: 5 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA