• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO’DA İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
01 Haziran 2014 Pazar 15:11

KTO’DA İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Konya Ticaret Odası’nın (KTO) düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantılarının 13’ncüsü gerçekleştirildi


66. Sigortacılık Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı KTO Başkanı Selçuk Öztürk, 66. Meslek Komitesi üyeleri ve komiteye bağlı oda üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Sigortacılık Haftası içerisinde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyduğumu belirterek haftanızı kutluyor, bu haftanın sektörünüzün sorunlarına çözüm üretilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Sigortacılık Meslek Komitemizin hafta dolayısıyla gerçekleştirdiği faaliyetlerin şehrimizde sigorta bilincini artıracağına ve sektör için faydalı olacağına inanıyorum. Günümüzde sigortacılık, ekonomik ve sosyal hayatta çok önemli bir yere sahip olarak, ülke ekonomisine katma değer kazandırmaktadır. Sigortacılık ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin belirlenmesinde de önemli bir gösterge olarak kabul edilmektedir. Sigorta sektörü ülkenin ekonomik büyümesi ile doğru orantılıdır. Ülkemizin de gelişmesini artırdığı son on iki yıllık dönemde sigorta sektörü yüzde 400’ün üzerinde büyüme göstermiştir. Sigorta sektörünün Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme göstermesi sevindirici bir gelişmedir. Fakat buna rağmen sektörün henüz dünya ortalamalarına göre istenilen büyüklüğe ulaşamadığını görmekteyiz. Düzenlediğimiz istişare toplantısı ile sektörün büyümesine katkı sağlayacağımızı umut ediyorum. Şehrimiz adına önem verdiğimiz sektörümüzün büyümesi için oda olarak gereken çalışmaları yapacağız” dedi.
66. Meslek Komitesi adına konuşan Komite Başkanı Rafet Bircan da, “Sigortacılık Haftası dolayısıyla düzenlediğimiz komite istişare toplantısında sektör temsilcileri olarak sorunlarımızı oda yönetimine ileteceğiz. Toplumda sigorta bilincinin arttırılması ve sigortalıların ihtiyaçlarına cevap verecek, onlara en doğru poliçeyi düzenleyerek hasar sonrasında en iyi hizmeti vermek sureti ile sigortacılığın saygın bir meslek haline gelmesini sağlamak için komite olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. KTO yönetimine komitelerin sorunlarına gösterdiği ilgiden ve sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan üyeler Konya’da sigorta sektörünün daha iyi bir seviyeye gelebilmesi için öncelikle nitelikli eleman sorunlarının çözülmesi gerektiğini, bu konuda KTO’nun Mesleki Eğitim Merkezi hayata geçirildiğinde sektöre yönelik mesleki kurslarla ile birlikte oda bünyesinde eğitimler de verilebileceğini belirttiler. Kayıtdışı sigortacılık yapan acente dışındaki farklı işletmelerin sektörün kalitesini düşürdüğünü ifade eden sigortacılar, sektörün büyümesi için kayıtdışılıkla mücadelenin gerekli olduğunu vurguladılar. Sigorta şirketlerinin genel müdürlüklerinin veya bölge müdürlüklerinin Konya’da poliçe düzenlemesi dolayısıyla acentelerin rekabet açısından sıkıntı yaşadığını dile getiren katılımcılar, bu konuda KTO’nun üyelerinin bilgilendirmesini talep ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA