• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO’nun aidat affında son iki gün
26 Ağustos 2009 Çarşamba 17:00

KTO’nun aidat affında son iki gün

Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı, Hüseyin Üzülmez, ekonomik krizin etkilerini azaltmak için üye aidatlarının gecikme zamlarına af getiren uygulamada son iki girildiğini söyledi.

Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, ekonomik krizin etkilerini azaltmak için üye aidatlarının gecikme zamlarına af getiren uygulamada son iki güne girildiğini bildirdi.
Hükümetin ekonomik kriz yaşayan reel sektörün içerisinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmesine yönelik olarak hazırladığı önlem paketi çerçevesindeki, "Gecikmiş oda aidatlarından dolayı biriken gecikme faizinin affedilmesine" yönelik uygulamada son iki güne girildi.
KTO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, 28 Şubat 2009 tarihinden itibaren üye aidat borçlarının tamamının ödenmesi halinde uygulanan gecikme zammı affının 28 Ağustos 2009 tarihinde biteceğini söyledi. Bugüne kadar bir çok oda üyesinin af uygulamasından faydalanarak gecikmiş borçlarını ödediğini belirten Üzülmez, “Borçlarını henüz ödememiş üyelerimiz 28 Ağustos 2009 tarihine kadar KTO veznesine müracaat edebilirler. Bu süre içinde müracaatta bulunan aidat borçluları ödemelerini kredi kartına 12 taksitle yapabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak aidat tahsilatları kanun gereği gecikme cezalı olarak tahsil edilecektir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA