• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO ziyaretlerine devam ediyor
14 Haziran 2011 Salı 11:53

KTO ziyaretlerine devam ediyor

Konya Ticaret Odasında Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Selçuk Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Konya protokolünü ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Selçuk Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Konya protokolünü ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ve beraberindeki Başkan Yardımcısı İsmail Haydaroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Büyükeğen, Fatih Mehmet Yavuz ve Mehmet Ali Arlı, Konya Valisi A. Nezih Doğan, Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Orhan Turfan, Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan ve Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’ı makamında ziyaret etti.

Vali Doğan’a ziyaret
Konya Ticaret Odası Heyeti, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğan, Konya’nın en köklü kurumlarının başında gelen Konya Ticaret Odası’nın Konya’nın sadece ticari anlamda değil, sosyal ve eğitim alanında da gelişip kalkınmasında önemli rolü olduğunu söyledi. Konya Ticaret Odası’nın en önemli hizmetlerinden birinin KTO Karatay Üniversitesi olduğuna dikkati çeken Vali Doğan, yeni dönemde de Oda hizmetlerinin artarak devam edeceğine inandığını kaydetti

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk de Konya Ticaret Odası’nın hizmet odaklı bir kurum olduğunu ifade ederek, “Misyonu hizmet odaklı olan Konya Ticaret Odası yeni dönemde de bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak hizmetini sürdürecek. Yapacağımız çalışmalarda birlik, beraberlik ve istişareye önem vereceğiz” dedi.

 Garnizon Komutanlığı’na Ziyaret
 KTO Heyeti Garnizon Komutanı Tümgeneral Orhan Turfan’ı ziyaret etti. Tümgeneral Orhan Turfan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Konya’nın önemli bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu, bu potansiyelin harekete geçirilmesinde Konya Ticaret Odası’nın önemli katkılarının olacağına inandıklarını söyledi.

Başkan Öztürk yeni dönemde Konya’yı Anadolu’nun merkezi haline getirmek için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Cumhuriyet Başsavcılığı’na ziyaret
KTO Heyeti Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan’ı da ziyaret etti. Odanın en büyük hizmeti olarak KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya’ya kazandırılması olduğunu söyleyen Başsavcısı Özcan, Konya’nın gelişimini üniversiteler temeline oturtmak için çalışan Konya Ticaret Odası yönetimine teşekkür etti. Özcan, KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Konya Adliyesi’ne yakın olmasının uygulama açısından büyük kolaylık sağlayacağını, KTO Karatay Üniversitesi’nin Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu açacağını öğrendiklerini, bundan da büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Başkan Öztürk, Konya Ticaret Odası’nın Konya’ya kazandırdığı KTO Karatay Üniversitesi’ne özellikle bölge halkının sahip çıkmasını isteyerek, “KTO Karatay Üniversitemiz ortaya koyduğu uygulamalı eğitim anlayışıyla önümüzdeki dönemde adından sıkça söz ettirecektir. Bugün iş dünyasının en önemli ihtiyacı olan nitelikli eleman ihtiyacının giderilmesine önemli katkı sağlayacaktır. KTO Karatay Üniversitesi çok yeni olmasına rağmen ilgi görmesi, tercih edilen üniversite olması bizleri mutlu etmektedir” diye konuştu. Öztürk ziyaretin anısına Konya Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan’a işlemeli vazo hediye etti.

Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaret
Konya Ticaret Odası heyeti, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Namal, Konya’nın tarihiyle, kültürüyle büyük bir şehir olduğunu ifade ederek, Konya Ticaret Odası’nın da şehrin gelişimi için yaptığı katkıların büyük önem taşıdığını söyledi.

Başkan Öztürk de Konya Emniyeti’nin gayretli çalışmaları neticesinde Konya’nın huzur şehri özelliğini hep koruduğunu belirterek, Emniyet teşkilatına teşekkür etti. 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA